Księżniczkom Disneya brakuje jednej części ciała. Mało kto zwraca uwagę na ten szczegół

Czy zauważyliście w trakcie oglądania klasycznych animacji disnejowskich, że ich główne bohaterki mają pewną wspólną cechę? Dotyczy to między innymi Kopciuszka, Arielki, Mulan, Śpiącej Królewny i Śnieżki. Co ciekawe, wszystkie te bohaterki nie posiadają pewnej części ciała.

Bohaterki klasycznych bajek Disneya łączy pewien szczegół. Wszystkie nie mają jednej części ciała. Powód? Rysowanie jej w każdej klatce u każdej postaci jest bardzo czasochłonne.

Zobacz wideo Mulan - aktorska wersja uwielbianego filmu:

Szczegół, na który mało kto zwraca uwagę

Co łączy Arielkę, Kopciuszka, Śpiącą Królewnę, Mulan i Śnieżkę? Okazuje się, że wszystkie te bohaterki nie mają paznokci. Jaki jest tego powód? Odpowiedź jest prosta. Rysowanie paznokci w każdej klatce u każdej postaci, jest bardzo pracochłonne. Z kolei animatorzy zauważyli, że odbiorcom nie przeszkadza ich brak. Dlatego też z nich zrezygnowali.

DisneyDisney Screen z filmu 'Królewna Śnieżka'

Co ciekawe, w najnowszych bajkach bohaterki takie jak Roszpunka czy Elsa mają już paznokcie. To dlatego, że animacje te są wygenerowane są komputerowo. 

Dlaczego czarne charaktery mają manicure?

Z kolei, jeśli przyjrzymy się czarnym charakterom z klasycznych disnejowskich animacji, widzimy, że zazwyczaj mają oni paznokcie. Co więcej, często ich manicure jest perfekcyjnie wykonany. Jednak nie oznacza to, że paznokcie zdaniem twórców tych filmów są symbolem zepsucia oraz zła.

Zazwyczaj czarne charaktery pojawiają się w mniejszej liczbie scen. Dlatego też domalowywanie im paznokci nie było aż tak czasochłonne, jak u głównych bohaterek. Poza tym charakterystyczny manicure u tych postaci był podyktowany często wymogami fabuły. Element ten dodawał im nieco drapieżności. 

DisneyDisney Screen z filmu 'Królewna Śnieżka'

Może cię także zainteresować:

Więcej o: