Igrzyska Olimpijskie 2020. Polska olimpijka Aleksandra Jarmolińska dokonała coming outu. "Kocham moją przyszłą żonę"

Polska olimpijka Aleksandra Jarmolińska na kilka dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio dokonała oficjalnego coming outu. Zdradziła też, że wkrótce bierze ślub. - Reprezentuję Polskę i chcę mieć w niej równe prawa, w tym prawo do uznania mojego małżeństwa - zaapelowała w wideo.

Aleksandra Jarmolińska reprezentowała Polskę w strzelectwie podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Niestety nie udało jej się zakwalifikować do finałów i ostatecznie eliminacje zakończyła na 19. miejscu. Na kilka dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich zdecydowała się też na szczere wyznanie.

Zobacz wideo

Tokio 2020. Aleksandra Jarmolińska dokonała coming outu

Jarmolińska za pośrednictwem stowarzyszenia "Miłość Nie Wyklucza" dokonała oficjalnego coming outu.

Cześć, nazywam się Ola Jarmolińska i będę reprezentować Polskę w strzelectwie podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Występuję z Miłością, bo niedługo się żenię. Kocham moją przyszłą żonę i prywatnie, i oficjalnie – w domu, w pracy, na zawodach, podczas olimpiady i igrzysk olimpijskich

- wyznała w wideo opublikowanym na oficjalnym Instagramie stowarzyszenia.

- Reprezentuję Polskę i chcę mieć w niej równe prawa, w tym prawo do uznania mojego małżeństwa, prawo do bezpiecznego życia rodzinnego, po prostu do równości. Chcę móc startować w biało-czerwonych barwach ze świadomością, że mój kraj traktuje mnie z należytą mi godnością. Wspieram równość małżeńską dla wszystkich, bo... Miłość Nie Wyklucza - zaapelowała.

 

W rozmowie z Onetem przyznała, że w Polsce czuje się dyskryminowana, a planowany ślub odbędzie się w Danii. - Ubolewam nad tym, że nie możemy tego dokonać w naszym kraju. Czujemy się przez to dyskryminowane. Z faktu, że będziemy w związku małżeńskim z osobą tej samej płci, nic nie wynika w Polsce. Mówię tu o takich zwykłych sprawach, jak odebranie czegoś na poczcie, czy informacje u lekarza. Nie mówiąc o wspólnym rozliczeniu podatku - powiedziała Jarmolińska, która ze swoją partnerką spotyka się już od 10 lat.

Więcej o: