Pijany ksiądz odprawiał mszę pogrzebową. Miał dwa promile alkoholu we krwi. Proboszcz: miał gorszy dzień

Żałobnicy zaniepokojeni zachowaniem księdza, który nie potrafił zachować stosownej do okazji powagi, wezwali na miejsce policję. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile. "Był zmęczony" - tłumaczy wikariusza proboszcz.

W parafii pw. św. Stanisława Męczennika w Grudziądzu doszło do nieprzyjemnego incydentu. 22 lipca ksiądz odprawiał tam mszę pogrzebową, a jego niestosowne zachowanie zaniepokoiło uczestników ceremonii, którzy zdecydowali się wezwać na miejsce policję. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia żałobników - odprawiający mszę wikariusz miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Zobacz wideo

Grudziądz. Pijany ksiądz odprawiał mszę

Duchowny podczas ceremonii miał bełkotać, a także nie potrafił zachować odpowiedniej do sytuacji powagi. Zaalarmowani jego zachowaniem żałobnicy zdecydowali się wezwać na miejsce funkcjonariuszy. Pozwolili oni dokończyć kapłanowi mszę, a następnie zbadali go alkomatem. Jak przekazał "Super Expressowi" rzecznik prasowy grudziądzkiej policji, Jacek Jeleniewski, badanie wykazało, że ksiądz miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. Jak dodał, policja prowadzi w tej postępowanie wyjaśniające, chcąc ustalić kwalifikację karno-prawną incydentu.

- Nie wiemy bowiem, jak potraktować tę sytuację. Czy ksiądz, odprawiając pogrzeb, był w pracy, czy pełnił posługę — tłumaczył policjant. 

W USA odbywają się bale dziewic. Biorą w nich udział ojcowie i ich córkiW USA odbywają się bale dziewic. Biorą w nich udział ojcowie i ich córki

Głos w sprawie zabrał też proboszcz parafii św. Stanisława w Grudziądzu, ks. Waldemar Deuter. Mimo dowodów stanął on w obronie wikariusza, tłumacząc jego zachowanie zmęczeniem.

 Wikariusz nie był pijany, tylko miał gorszy dzień. Może był zmęczony. Rodzina zmarłego została przeproszona. Nie ma do nas pretensji

- zapewniał proboszcz w rozmowie z "Super Expressem". Nie krył także pretensji do policji. - Ksiądz Dawid jest na miesięcznym urlopie. Ja zaraz pojadę na policję i sobie z nimi porozmawiam. Oni już za dużo powiedzieli w tej sprawie - stwierdził duchowny.

sandałki na wesele, zdjęcie ilustracyjneTe sandały są idealne na wesela! Przepiękne i wygodne modele do sukienek

Więcej o: