Ile pary mogą zarobić na weselach? Niektóre kwoty zwalają z nóg

Pieniądze jako prezent weselny to coraz powszechniejsze rozwiązanie. Jest ono wygodne zarówno dla gości, jak i młodych. Wiele osób zastanawia się, ile można zarobić na takiej imprezie? Niektórzy młodzi zdradzają konkretne kwoty w mediach społecznościowych.

Ile młodzi mogą uzbierać w kopertach w czasie swoich wesel? Zdaniem Patrycji, która dwa lata temu wyszła za mąż, kwoty te zazwyczaj nie pozwalają na pełen zwrot kosztów imprezy. - Na szczęście nam pomogli rodzice. Zapłacili za całą imprezę - zdradza. A ile młodym udało się uzbierać w kopertach? - Na naszym weselu bawiło się 50 gości. W kopertach mieliśmy aż 27 tysięcy złotych - mówi nasza rozmówczyni. 

Zobacz wideo DostalScorupco tańczy na własnym weselu:

Dostali ponad 86 tysięcy złotych

Jednak w mediach społecznościowych możemy znaleźć przykłady par, które w czasie imprez uzbierały znacznie większe kwoty. Sprawę zbadał portal Strefa Biznesu. Oto przykładowo kwoty, które pochodzą z wypowiedzi zamieszczanych na portalach społecznościowych:

  • Marta zdradza, że jej wesele było wystawne i bardzo drogie. Jednak podobnie jak w przypadku Patrycji organizacji podjęli się rodzice. W imprezie wzięło udział 150 osób. Młodzi znaleźli w kopertach ponad 86 tysięcy złotych.
  • Z kolei na weselu Alicji pojawiło się 163 gości. Młodzi otrzymali od nich łącznie 70 tysięcy złotych. 
  • Jednak zasada, że im większe wesele, tym większa kwota w kopercie, nie zawsze się sprawdza. Pewna para, która zorganizowała imprezę na 105 osób, znalazła w kopertach 36 tysięcy złotych.

Ile do koperty na wesele?

Ta kwestia zastanawia wiele osób. Z jednej strony nie chcemy, aby impreza okazała się dla nas sporym obciążeniem finansowym. Z drugiej, wolimy nie łamać przyjętych zasad i źle wypaść. Często możemy usłyszeć, że pieniądze z kopert mają zwrócić nowożeńcom koszty organizacji imprezy, dlatego nie powinniśmy dawać mniej niż 300 złotych od pary. Wiele osób twierdzi także, że w przypadku najbliższych, kwota w kopercie powinna wynosić od 600 do 1000 złotych.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: