Włóż zwilżoną gazetę do lodówki. Efekt cię zaskoczy

Ten trik z gazetą w roli głównej jest nie tylko wyjątkowo prosty, lecz także bardzo skuteczny. Dowiedz się, w jakich przypadkach może okazać się pomocny i o czym w szczególności należy pamiętać.

Chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? Jedną z najpopularniejszych domowych metod, która jest polecana w tego typu przypadkach, jest włożenie do urządzenia odsączonej torebki po czarnej herbacie, która jest świetny pochłaniaczem i neutralizatorem nieprzyjemnych zapachów.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki? Prosty trik

Wystarczy, że wysuszysz zużytą torebkę, a potem umieścisz ją na małym talerzyku i pozostawisz na półce w lodówce. Po upływie jednego dnia lub dwóch, nieprzyjemne zapachy powinny zniknąć.

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle:

Włóż zwilżoną gazetę do lodówki. Efekt cię zaskoczy

Nie jest to jednak jedyny sposób na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Oto prosty trik, który także warto poznać. Dzięki niemu szybko usuniesz brzydką woń z wnętrza urządzenia. Aby z niego skorzystać, będą ci potrzebne tylko dwa elementy: woda i gazeta. Podpowiadamy krok po kroku, co należy zrobić.

  1. Zwilż przygotowaną gazetę;
  2. następnie pognieć ją w taki sposób, by uzyskać kulę;
  3. włóż gazetę do lodówki na dobę;
  4. w tym czasie zwilżony papier pochłonie brzydką woń. 

Uwaga! Zanim jednak zastosujesz ten sposób, sprawdź, czy w lodówce nie znajdują się żadne zepsute produkty. Z kolei żywność, która ma intensywny zapach (np. ser pleśniowy), schowaj do szczelnie zamykanego pojemnika.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: