Nie tylko Diana i Camilla. Książę Karol oświadczał się wielokrotnie. Oto "Aniołki Charliego", czyli niedoszłe żony księcia

Od pamiętnego ślubu księcia Karola z Dianą minęło ponad 40 lat. To jednak nie urocza panna Spencer była pierwszą kandydatką na żonę przyszłego króla. Jak się okazuje, lista partnerek księcia Karola jest bardzo długa i nie ogranicza się jedynie do Diany i Camilli.

Książę Karol długo nie mógł zaznać szczęścia w miłości. Następca tronu przez wiele lat nie potrafił znaleźć odpowiedniej wybranki, która nie dość, że skradłaby jego serce, to spełniałaby surowe wymogi rodziny królewskiej. I chociaż w mediach głównie mówi się o jego związkach z Dianą i Camillą, książę Karol ma na swoim koncie wiele związków z różnymi kobietami. Co więcej, dwóm z nich się nawet oświadczył.

Zobacz wideo

Lucia Santa Cruz

Pierwszą poważną partnerką Karola była córka ambasadora Chile w Londynie, Lucia Santa Cruz. Para spotykała się kiedy książę uczył się na Uniwersytecie Cambridge i jak twierdzi jego kuzynka, Lady Elizabeth Anson, to właśnie pięć lat starsza Lucia miała być jego pierwszą prawdziwą miłością. Ich związek zakończył się jednak głośnym skandalem, po tym jak szef uczelni Lord Richard Austen Butler przyznał, że udostępniał parze gabinet rektorski, by mogli spędzić trochę czasu "sam na sam". Karol po rozstaniu, wciąż jednak pozostał w przyjacielskich relacjach z Lucią i to właśnie ona poznała go z Camillą Shand.

Camilla Shand

Książę Karol poznał Camillę w 1971 roku i choć już wtedy mieli wdać się w romans, poważne uczucie pomiędzy parą rozkwitło na długo później. Ich związek przerwał wyjazd Karola, który musiał odbyć 8-miesięczną służbę w Marynarce Królewskiej. Shand, zdając sobie sprawę, że królowa nie zgodzi się na jej związek z Karolem, zdecydowała się w tym czasie przyjąć oświadczyny Andrew Parkera Bowlesa.

W USA odbywają się bale dziewic. Biorą w nich udział ojcowie i ich córki W USA odbywają się bale dziewic. Biorą w nich udział ojcowie i ich córki

Davina Sheffield

Porzucony Karol miał rzucić się wtedy w wir randek i tak oto poznał swoją kolejną wybrankę, Davinę Sheffield. Kobieta zachwycała urodą, zyskując miano "najładniejszej" z dotychczas widywanych z nim kobiet. Cieszyła się także dobrą reputacją, co czyniło z niej idealną kandydatkę na żonę. Zdaniem brytyjskich mediów, Karol miał się jej nawet oświadczyć. Niestety, kiedy do mediów przedostała się informacja, że ukochana księcia nie jest już dziewicą, książę musiał zmienić swoje plany. Zgodnie z królewskim protokołem, żoną księcia mogła bowiem zostać tylko dziewica o nieskalanej reputacji.

Amanda Ellingworth

Kolejną poważną partnerką Karola, której zdecydował się oświadczyć była lady Amanda Ellingworth, wnuczka lorda Louisa Mountbattena. Ich związkowi miała być przychylna sama królowa Elżbieta II, jednak kiedy Karol zdecydował się na oświadczyny, Amanda miała kategorycznie odmówić. Co więcej, zrobiła to aż dwukrotnie. 

Parafia zachęca do składania podpisów pod projektem 'Stop LGBT' Ogłoszenia parafialne wzburzyły internautów. "Wstyd! Propagowanie nienawiści i jawna hipokryzja"

Sarah Spencer

Kolejną kandydatką na żonę przyszłego następcy była... Sarah Spencer, starsza siostra Diany, która wtedy była jeszcze nieinteresującym go dzieckiem. Jego związek ze starszą panną Spencer szybko odszedł do przeszłości, a ta, jak przyznała w jednym z wywiadów "nie poślubiłaby syna królowej bez względu na to, czy byłby śmieciarzem, czy królem Anglii".

Anna Wallace

Po krótkim romansie ze starszą z sióstr Spencer, książę Karol wdał się w poważną relację z Anną Wallace, którą uważano za najpoważniejszą kandydatkę. Zakochanych miały łączyć wspólne pasje do jazdy konnej i polowań. Co więcej, Wallace pochodziła z bogatej rodziny, cieszącej się dobrą reputacją. Nic nie stało na przeszkodzie, by ta stała się częścią królewskiej rodziny. Niestety, słynąca z mocnego charakteru Wallace, dwukrotnie odrzuciła oświadczyny księcia. Co więcej, Anna otwarcie wyznała, że nigdy nie była tak źle traktowana, jak podczas w związku z Karolem.

Morze Bałtyckie. Turyści znaleźli list w butelce Łeba. Turyści znaleźli list w butelce. To list ojca do zmarłej córki

Diana Spencer

Wkrótce później, Karol będący pod coraz mocniejszym naciskiem królowej Elżbiety, która chciała, by ten się wreszcie ustatkował, zainteresował się Dianą. 19-letnia wówczas Spencer była idealną kandydatką na żonę przyszłego króla - pochodziła z arystokratycznej rodziny, cieszącej się dobrą opinią. Co więcej, sama Spencer była szaleńczo zakochana w księciu. Uczucia nie odwzajemniał jednak Karol, który zdecydował się na małżeństwo z rozsądku. Już wtedy miał bowiem odnowić kontakt z Camillą, która okazała się największą miłością jego życia. I to właśnie u jej boku wiedzie teraz szczęśliwe życie.

Co zrobić z pierścionkiem po zerwaniu zaręczyn? 'Powinna go oddać bez szemrania i twoich upomnień' Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? "Nie może być tani"

Więcej o: