Sposób na muchy w domu. To m.in. prosta czynność, o której wiele osób zapomina

Sposób na muchy w domu? Obecnie wiele osób szuka najlepszych metod, które pomogą w walce z tym problemem. Podpowiadamy, co możesz zrobić w takiej sytuacji. Oto najlepsze sposoby na muchy w domu.

Muchy to bardzo uciążliwi goście. Pojawiają się, gdy robi się ciepło. Jak na długo pozbyć się ich z domu? Proste domowe sposoby na muchy są równie skuteczne, co chemiczne preparaty, które pomagają pozbyć się tych roznoszących zarazków owadów. 

Sposób na muchy w domu - najważniejsza zasada

Najważniejsza kwestia to zadbanie o czystość. Latem, gdy w domach pojawia się wiele owadów, nie możemy o tym zapominać. Warto wiedzieć, że muchy wabi głównie zapach. Resztki jedzenia na brudnych talerzach, a nawet okruchy po chlebie sprawią, że prędzej czy później muchy pojawią się w domu. Dlatego też pierwszym skutecznym domowym sposobem na muchy są więc regularne porządki. Radzimy także, by chować żywność do lodówki - także niektóre warzywa i owoce. Z kolei na pojemnik na śmieci nałóż pokrywkę. Worek na odpady BIO staraj się opróżniać codziennie. 

Moskitiery na okna - najlepszy sposób na muchy w domu?

Popularnym sposobem na latające owady jest moskitiera. Montujemy ją na drzwi oraz okna. Będzie to skuteczna bariera nie tylko na muchy, lecz także komary i ćmy. Koszt zakupu jest niewielki, a montaż jest dosyć prosty. Uwaga! Przed zakupem siatki należy dokładnie zmierzyć drzwi i okna.

Worek na muchy - Bros i inne marki

Ciekawym rozwiązaniem jest worek na muchy. Zdaniem zwolenników tej metody to wyjątkowo skuteczna pułapka na owady. W tym przypadku muchy są wabione nietoksyczną, naturalną przynętą, które jest umieszczona wewnątrz worka. Co ważne, konstrukcja produktu uniemożliwia wydostanie się owadów ze środka. Cena tego typu produktów waha się zazwyczaj w przedziale od 30 do 50 złotych. Popularnością cieszą się produkty:

  • worek na muchy Bros;
  • 3l Redtop Fly Trap pułapka na muchy, osy;
  • Fly catcher, worek-pułapka na muchy.

Preparat na muchy w domu - zapachy i specjalna lampa

Co odstrasza owady? To między innymi mięta. Wykorzystaj więc olejek miętowy i dodaj go do nawilżacza powietrza albo skrop nim okienne ramy. Jednak czasami much jest tak dużo, że nie możemy dalej czekać. Wówczas warto sięgnąć po mocniejsze środki. Drastycznym sposobem na owady, który się sprawdza jest lampa owadobójcza - wabi ona owady i następnie razi je prądem. Koszt takiego urządzenia to około 40 złotych.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: