Złe nawyki inteligentnych ludzi. Zdarza ci się tak robić? To wcale nie powód do wstydu

Nikt nie jest idealny, a wysoka inteligencja wcale nie gwarantuje, że dana osoba nie ma żadnych irytujących zachowań. Wręcz przeciwnie. Ludzie o wyższym poziomie IQ, często posiadają nawyki, które postrzegane są raczej jako negatywne. Zdarza ci się to robić?
Zobacz wideo Zaskakujący test opisujący twoją osobowość i relacje z bliskimi

Niektóre nawyki sprawiają, że inni mogą postrzegać nas w negatywny sposób. Z wieloma oczywiście warto walczyć, jednak trzeba wiedzieć, skąd one się biorą. Niektóre zachowania są bowiem charakterystyczne dla osób z wysokim IQ.

Odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę

Prokrastynacji, czyli odkładanie różnych spraw na później to domena ludzi inteligentnych. Wynika to z przekonań oraz wiary w to, że niezależnie od tego, ile czasu pozostanie im na wykonanie zadania, będą w stanie to zrobić. Jeśli zachodzi taka potrzeba, działają naprawdę szybko i skutecznie. Pierwsze takie oznaki mogą pojawiać się już w szkole, kiedy to wszystkie prace wykonane nawet na ostatnią chwilę, przynoszą dobre oceny. Uznawany za geniusza Steve Jobs, również miał tendencję do prokrastynacji. Jednak kiedy jedno zadanie odkładał na później, wolny czas wykorzystywał na dopracowywanie kolejnych zadań lub obowiązki, które wcześniej odłożył na później.

Notoryczne spóźnianie się

Spóźnianie się to jeden z najbardziej irytujących nawyków, który może doprowadzić niektórych do szału. Jednak inteligentne osoby bardzo często wcale nie robią tego świadomie. Wszystko przez nieumiejętne oszacowanie czasu potrzebnego na wykonanie obowiązków. Otóż niektóre osoby (zwłaszcza te o wysokim IQ), wierzą, że w ciągu godziny są w stanie zrobić poranny trening, wziąć poranny prysznic, zaprowadzić dzieci do szkoły, wyprowadzić psa na spacer i dotrzeć na umówione spotkanie na czas. 

Trudności z utrzymaniem porządku

Artystyczny nieład, w którym odnaleźć może się jedynie jego autor? Niestety, ale zazwyczaj najwięksi geniusze to bałaganiarze, którzy nie przykładają większej uwagi do regularnego sprzątania. Po pierwsze, nie mają na to czasu, a po drugie nie widzą takiej potrzeby, skoro nic im nie przeszkadza. W tym czasie wolą zająć się znacznie istotniejszymi dla nich sprawami.

Bardzo częste żucie gumy

Żucie gumy w przypadku formalnych okoliczności, jak np. rozmowa o pracę czy spotkanie biznesowe, jest dużym nietaktem i warto o tym pamiętać. Inteligentne osoby bardzo często żują gumę w każdej możliwej sytuacji (nie przeszkadzając innym), a szczególnie w trakcie pracy. Czynność ta działa bowiem relaksująco i skutecznie potrafi poprawić produktywność. 

Więcej o: