Niedziele niehandlowe 2021. Które markety Biedronki i Dino będą otwarte w niedziele? Mamy listę

Coraz więcej marketów wznawia działalność pomimo obowiązującego zakazu handlu w niedzielę. Niedawno do ich grona dołączyła Biedronka oraz Dino. Które sklepy będą otwarte w niedziele niehandlowe? Mamy listę.

Niedziele niehandlowe wzbudziły w społeczeństwie sporo kontrowersji. Albo się je kocha, albo nienawidzi – zwolenników obu idei jest tak samo dużo, jak mało. Niektóre markety postanowiły jednak stawić czoła zakazowi niedzielnej sprzedaży. Coraz więcej placówek otwiera swoje sklepy w niedziele niehandlowe, działając jako placówki pocztowe. Niedawno do owego grona dołączyła Biedronka. Od początku lipca możemy także liczyć na niedzielne zakupy w sieci Dino. W jakich miastach markety będą otwarte nawet w dni objęte zakazem handlu?

Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Kiedy niedziela handlowa? Biedronka działa pomimo zakazu handlu. Lista otwartych sklepów

Na początku lipca Biedronka dołączyła do grona sklepów działających jako placówki pocztowe. Sieć obeszła zakaz handlu poprzez podjęcie współpracy z Pocztą Polską i Orlenem, dzięki czemu możemy odbierać nasze paczki bezpośrednio od pracowników sklepu. Do tej pory działało to tylko poprzez automaty paczkowe. Nowa usługa dotyczy jednak tylko kilkudziesięciu z ponad trzech tysięcy sklepów dyskontu.

Uruchomienie testu jest sprawdzeniem nowych możliwości biznesowych zgodnych z obecnie obowiązującym porządkiem prawnym – tłumaczy biuro prasowe Biedronki dla Business Insider Polska.

Lista Biedronek otwartych w niedziele niehandlowe była do tej pory dosyć skąpa. Teraz do grona dołącza kilkadziesiąt placówek w całej Polsce. Pełny obraz otwartych sklepów znajdziemy na stronie www.biedronka.pl/pl/sklepy/lista. Wystarczy  zaznaczyć w filtrach, znajdujących się po prawej stronie, opcję: „sklep nieobjęty zakazem handlu w niedzielę".

Niedziela niehandlowa Dino. W których sklepach zrobimy zakupy nawet w dni objęte zakazem sprzedaży?

Wśród sklepów otwartych w niedziele niehandlowe znajdziemy także sieć Dino. Z racji tego, że duża ilość  marketów tego dyskontu znajduje się w miejscowościach nad Morzem Bałtyckim, otwarte placówki znajdziemy między innymi w Łebie, Mielnie, Grzybowie czy Ustroniu. Oprócz tego do dyspozycji mamy cztery sklepy z woj.pomorskiego, cztery sklepy z woj. lubuskiego, siedem sklepów z woj. wielkopolskiego, 18 sklepów z woj. zachodniopomorskiego oraz pojedyncze placówki rozstrzelone po całej Polsce. Pełna lista marketów Dino otwartych w niedziele niehandlowe.

Póki co nie wiadomo, z której opcji obejścia zakazu handlu skorzystał dyskont. Mimo to możemy liczyć na to, że każdego dnia, włącznie z niedzielą, będziemy mogli zrobić w nim zakupy od 6:00 do 23:00, nie licząc ośmiu placówek w różnych miastach, które otwarte są całodobowo.

Więcej o: