Stewardessy będą miały nowe stroje. Koniec z obcisłymi spódnicami, zastąpią je spodnie i trampki

Wymogi co do strojów stewardes były dotąd bardzo surowe - miały one nosić podkreślające sylwetkę obcisłe spódnice, równie opięte koszule i buty na obcasie. Ukraińska linia SkyUp postanowiła jednak wyjść naprzeciw zmieniającym się normom społecznym i skończyć z uprzedmiotawiającym wizerunkiem stewardess. Nowe, zaprezentowane przez linię stroje, znacząco odbiegają od dotychczasowych standardów, stając się tym samym początkiem prawdziwej rewolucji w branży.

SkyUp Airlanes LLC, największa ukraińska tania linia lotnicza, zdecydowała się na naprawdę rewolucyjną zmianę. Firma, chcąc zapewnić swoim pracownicom komfort, zdecydowała się zmienić dotychczasowe stroje. Obcisłe spódnice zostały zastąpione luźnymi garniturowymi spodniami, a w miejsce podkreślających talię koszul i żakietów, pojawiły się niekrępujące ruchów marynarki oversize. Firma zrezygnowała także z obcasów na rzecz wygodnych sneakersów marki Nike, a niepraktyczna, ciasno związana pod szyją chusta, znajdzie się teraz na ramieniu.

Rewolucja w linii lotniczej. Stewardessy będą miały nowe stroje

Linia lotnicza, zamieniając podkreślające sylwetkę uniformy na wygodne stroje, chciała w ten sposób zamanifestować swój sprzeciw wobec seksistowskiego, uprzedmiotawiającego wizerunku, na który narażały stewardesy dotychczasowe stroje. Nowy mundur został zaprojektowany przez ukraińską markę modową GUDU, a priorytetem jego twórców było zapewnienie stewardessom komfortu podczas wielogodzinnej pracy na pokładzie.

 

SkyUp zrezygnowało także ze sztywnych wymogów dotyczących uczesania, dając stewardessom większą swobodę w doborze fryzury. Oznacza to, że pracownice nie będą już dłużej musiały zaczesywać włosów w ciasnego koka.

Zawód profesjonalnej stewardessy pojawił się po raz pierwszy prawie 100 lat temu. W tym czasie wiele się zmieniło, a co najważniejsze zmieniły się same kobiety

- argumentuje SkyUp na swoim profilu na Facebooku. Firma ma nadzieję, że nowe stroje będą początkiem rewolucyjnej zmiany i zmienią krzywdzące postrzeganie tego zawodu.

Więcej o: