Sposób na muszki owocówki. Pomoże m.in. popularny alkohol

Sposób na muszki owocówki? Oto trzy tanie i proste metody, które w wielu przypadkach okazują się bardzo skuteczne. Dowiedz się, jak pozbyć się tego problemu.

Muszki owocówki opanowały twoją kuchnię? To bardzo powszechny problem. Jak pozbyć się muszek owocówek z domu? Obecnie ta kwestia zastanawia wiele osób. Obfitość owoców w czasie ciepłych dni zwabiła do naszych domów całe chmary tych owadów. Podpowiadamy, co możesz zrobić w takiej sytuacji. Jeśli jednak domowe sposoby okażą się nieskuteczne, z pomocą przychodzą różne specjalistyczne pułapki, które obecnie dostaniecie w wielu sklepach. Ich ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Sposób na muszki owocówki - ocet jabłkowy

Muszki owocówki przyciąga zapach octu jabłkowego, dlatego produkt ten także jest wykorzystywany w trakcie przygotowywania domowych pułapek na te owady. Nalej do szklanki odrobinę octu i przykryj ją folią spożywczą. Zabezpiecz folię gumką recepturką i wykonaj w niej niewielki otwór, przez który muszki dostaną się do środka.

Sposób na muszki owocówki - czerwone wino 

Kolejny sposób na muszki owocówki zakłada wykorzystanie czerwonego wina. Owady te uwielbiają jego zapach. Zostaw otwartą butelkę w kuchni na noc z niewielką ilością alkoholu. Zapach przyciągnie muszki, ale wąska szyjka butelki uniemożliwi im wydostanie się na zewnątrz. 

Sposób na muszki owocówki - domowa pułapka

Taka pułapka to jedna z najlepszych metod na przyciągnięcie muszek owocówek. Do jej przygotowania będą potrzebne: miska, owoce oraz przezroczysta folia. Jak to zrobić? Podpowiadamy krok po kroku.

  • Pokrój owoce na kawałki;
  • umieść je w misce;
  • zakryj miskę szczelnie przezroczystą folią;
  • zrób małe dziurki w folii, przez które owady będą mogły wlecieć, ale nie wydostaną się z pułapki.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: