Agnieszka Kaczorowska łamie tabu i mówi o karmieniu piersią. Zdecydowała się też na wyjątkowy gest

Agnieszka Kaczorowska poruszyła na Instagramie ważny, choć drażliwy temat. Karmienie piersią od lat góruje wśród społecznego tabu, a każdy element zawierający namiastkę tematu zwykle bywa bagatelizowany. Aktorka wypowiada się na temat banku mleka kobiecego.

Agnieszka Kaczorowska niedawno po raz drugi została szczęśliwą mamą. Po powrocie do domu dumna aktorka postanowiła nie tracić ani chwili na odpoczynek. Na jej mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, dzięki którym fani mogli razem z nią cieszyć się przyjściem na świat nowego dzieciątka. Tym razem aktorka dotknęła ważnego tematu, który wywołał w komentarzach wielką dyskusję.

Zobacz wideo Ciężarna Agnieszka Kaczorowska zatańczyła z mężem

Agnieszka Karczorowska o karmieniu piersią. Aktorka wypowiada się na temat zmian

Kilka dni temu Agnieszka powitała na świecie swojego drugiego potomka. Aktorka od wielu miesięcy dzieliła się z nami wielkim oczekiwaniem, a my razem z nią przeżywaliśmy lepsze i gorsze dni ciąży. Macierzyństwo stało się przodującym tematem na jej mediach społecznościowych, a aktywność skupia się na tematach związanych przede wszystkim z pielęgnacją i odpowiednim zachowaniem młodej mamy. Już w niedziele podzieliła się z nami zdjęciem z domowego zacisza, które miało nam dać znać, że ciąża zakończyła się bez powikłań i z wielkim sukcesem. Dodatkowo podjęła decyzję o pomocy potrzebującym mleka i zdeklarowała się do wsparcia banku mleka kobiecego.

My już szczęśliwie w domu. Zaczynamy przygodę z karmieniem od początku. Poprzednim razem trwała ona 16 miesięcy i było to niesamowite doświadczenie. Teraz też nie wyobrażam sobie inaczej! Na razie się siebie uczymy. Tym razem zamierzam jedno zmienić. Chcę dodatkowo oddawać mleko do banku mleka kobiecego. Coś, co powinnam zrobić już poprzednim razem – napisała w opisie

Agnieszka Kaczorowska na temat karmienia piersią. Aktorka składa życzenia młodym mamą 

Aktorka, która niedawno stała się tematem numer jeden wśród showbiznesowych serwisów, tym razem postanowiła podjąć temat, o którym zbyt wiele z nas milczy. Wypowiedziała się o karmieniu piersią – choć wyjątkowo ostrożnie podeszła do tematu. Odważny kadr, ukazujący młodą mamę, która nie boi się karmić swoje dziecko piersią publicznie, wywołał wśród fanów spore kontrowersje. Fotografia miała być przypomnieniem o Światowym Dniu Karmienia Piersią.

 
Każda z nas dokonuje swoich wyborów. Za każdą z nas stoi inna historia. Temat karmienia jest drażliwy, o czym przekonuję się tutaj od ponad dwóch lat… Natomiast z okazji #swiatowydzienkarmieniapiersia chcę po prostu z całego serca życzyć wszystkim mamom siły i wytrwałości w #KP.  Niesie to za sobą ogrom korzyści dla Maluszka i dla Mamy - czytamy w najnowszym poście

Choć karmienie piersią wzbudza w dyskusji publicznej spore, choć niezrozumiałe, kontrowersje, Agnieszka nie ukrywa, że ta kobieca zależność bardzo ją cieszy. Jest dla niej naturalną więzią, dzięki której relacja pomiędzy matką a dzieckiem staje się mocna i niepodważalna. Z okazji tak ważnego i wciąż nieco pomijanego dnia młodych mam aktorka postanowiła życzyć wszystkim kobietom wytrwałości i siły w podejmowaniu trudnych, ale ważnych kroków, dzięki którym dzieci będą w przyszłości bezpieczniejsze i zdrowsze.

Więcej o: