Wsyp do zlewu kwasek cytrynowy i zalej wodą. Efekt cię zaskoczy

Wsypanie do odpływu w zlewie kwasku cytrynowego to sposób, który potrafi uwolnić od uciążliwego domowego kłopotu, który od czasu do czasu dotyka każdego z nas. Ten trik z pewnością doskonale znają wasze mamy oraz babcie. Sprawdź, w jakim przypadku okazuje się pomocny.

Zatkany zlew to uciążliwy problem zarówno w kuchni, jak i łazience. Warto pamiętać, że rury nie zapychają się w jednej chwili - w kuchni resztki jedzenia, a w łazience włosy oraz osady z kosmetyków gromadzą się przez jakiś czas. Zamiast borykać się z niedrożnymi rurami, lepiej zadbać o nie na co dzień. Nie da się bowiem ukryć, że zatkany odpływ nie tylko brzydko pachnie, lecz także uniemożliwia korzystanie ze zlewu. Najczęściej decydujemy się na oczyszczanie rur środkiem chemicznym, które mogą być szkodliwe zarówno dla środowiska, jak i dla nas samych. Zanim jednak sięgniesz po żrące detergenty, warto wypróbować mniej inwazyjnej, domowej metody.

Wsyp do zlewu kwasek cytrynowy. Efekt cię zaskoczy

Do wykonania domowego środka do udrożniania rur będzie ci potrzebny kwasek cytrynowy oraz trochę wody. Kwasek cytrynowy to skuteczny sposób na zatkany odpływ zlewu, wanny czy umywalki w łazience, który nie tylko nie niszczy rur, lecz także jest bezpieczny dla naszego zdrowia oraz ekologiczny. Wystarczy, że do odpływu wsypiesz dwie saszetki kwasku cytrynowego i zalejesz szklanką ciepłej wody lub rozpuścisz w szklance wody dwie saszetki kwasku i taką miksturę wlejesz do odpływu. Po takim zabiegu resztki zalegające w rurach nie będą już problemem.

Jeśli chcesz wzmocnić działanie kwasku, możesz wymieszać ją również z sodą oczyszczoną. Z racji tego, że taki domowy detergent jest delikatniejszy niż sklepowe, bardzo żrące produkty, warto kwasek cytrynowy stosować regularnie - najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu.  

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem
Więcej o: