Była żoną Putina przez 30 lat. Co teraz robi Ludmiła? Jej mąż jest młodszy od niej o 18 lat

Ludmiła Aleksandrowna Putin była żoną Władimira Putina przez kilkadziesiąt lat. Podobno nie lubiła roli pierwszej damy. Przeszkadzała jej nieobecność męża w domu, a także zainteresowanie mediów. Z czasem małżeństwo zaczęło przeżywać kryzys.

Ludmiła Aleksandrowna przyszła na świat 6 stycznia 1958 roku w Kaliningradzie w rodzinie robotniczej. Jako nastolatka marzyła o karierze aktorki. Jednak po ukończeniu szkoły średniej nie zdała egzaminu do Instytutu Teatralnego w Leningradzie, dlatego też zrezygnowała z tych planów. W późniejszych latach była między innymi pielęgniarką i listonoszką.

Zobacz wideo Miedwiediew: Myślę, że Putin boi się Nawalnego

Ludmiła pracowała także jako stewardessa w linii lotniczej Aerofłotu. Na przełomie lat 1979/1980 latała do Leningradu. I to w czasie jednej z takich wypraw poznała swojego przyszłego męża. By budować związek z Władimirem, kobieta przyniosła się do Leningradu. W tym czasie rozpoczęła także studia na wydziale romanistyki. Z kolei Putin zaczął pracę w Komitecie Bezpieczeństwa Państwowego przy Radzie Ministrów ZSRR. Co ciekawe, swojej przyszłej żonie przedstawił się jako milicjant. Prawdę o swojej profesji zdradził znacznie później. 

Para pobrała się w lipcu 1983 roku. Dwa lata później na świecie pojawiła się ich pierwsza córka Masza. Gdy Ludmiła skończyła studia, urodziła się druga córka - Katia. W tym czasie rodzina mieszkała w Niemczech, do których wysłano Putina. W mieszkaniu rodziny często pojawiali się obcy ludzie, którzy przychodzili w sprawach zawodowych. Ludmiła wspominała, że w tym okresie Władimir traktował ją nie jak żonę, a kelnerkę, która podaje do stołu.

"To była nasza wspólna decyzja"

Podobno Ludmiła nie lubiła roli pierwszej damy. Przeszkadzała jej nieobecność męża w domu, a także zainteresowanie mediów. Z czasem ich związek zaczął przeżywać poważny kryzys. Władimir i Ludmiła przestali pokazywać się publicznie razem w 2009 roku. W tym samym roku okazało się, że Putin po raz kolejny zostanie ojcem. Matką dziecka była młodsza od niego o 30 lat gimnastyczka Alina Kabajewa. 

Ludmiła i Władimir rozwiedli się w 2013 roku. Podobno to kobieta była inicjatorką rozwodu. Co ciekawe, niedługo po tym Ludmiła znalazła się w dziesiątce najbardziej wpływowych kobiet rankingu miesięcznika "Forbes".

- To była nasza wspólna decyzja. Małżeństwo zakończyło się, ponieważ praktycznie się nie widujemy [...] Ja i Ludmiła zawsze będziemy sobie bliscy - mówił w jednym z wywiadów Putin. 

Co teraz robi Ludmiła?

Co teraz dzieje się z byłą żoną Władimira Putina? Po rozwodzie rzecznik prasowy Kremla konsekwentnie odmawiał odpowiedzi na pytania dotyczące byłej żony prezydenta. Co więcej, kobieta została wykreślona z oficjalnej biografii Putina. - Ludmiła jest historią. Cała epoka zostaje teraz wyrzucona z naszych podręczników historii - komentowali ten fakt dziennikarze portalu radia Echo Moskwy.

Wiadomo jednak, że w 2016 roku Ludmiła wyszła ponownie za mąż. Jej wybrankiem był młodszy od niej o 18 lat Artur Oczeretny - szef Centrum Rozwoju Relacji Interpersonalnych.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: