Polskie plaże bez tłumów. W tych miejscach naprawdę wypoczniesz

Lato w pełni, a wraz z nim długo wyczekiwany urlop. Niestety, tłumy turystów potrafią nam go skutecznie uprzykrzyć. I choć w sezonie trudno znaleźć polskie plaże bez tłumów, wciąż jest to możliwe. Znaleźliśmy dla Was kilka spokojnych miejsc nad polskim morzem, w których unikniecie tłumów poirytowanych turystów.

W każde wakacje, nadmorskie miejscowości przeżywają prawdziwe oblężenie, a znalezienie wolnego miejsca na plaży graniczy z cudem. Mimo to nad Bałtykiem wciąż można znaleźć wiele spokojnych i zacisznych miejsc z dala od uciążliwego tłumu. Oto nasze propozycje:

Polskie plaże bez tłumów - Bobolin

Plaża w Bobolinie uważana jest za jedną z najpiękniejszych i najczystszych plaż nad polskim morzem. Szeroka plaża skrywa ponadto jeszcze jedną atrakcję - bunkry, będące pamiątką po II wojnie światowej. Mimo to wciąż należy do jednych z rzadziej odwiedzanych i na próżno szukać tam tłumu turystów, co jest z pewnością jej kolejną zaletą.

Bobolin to mała miejscowość leżąca pomiędzy Dąbkami a Darłowem. Nie ma tam wielu typowych atrakcji turystycznych, na jakie odwiedzający mogą liczyć w większych miastach. Jedno jest jednak pewne - znajdziemy tam ciszę i spokój.

Polskie plaże bez tłumów - Poddąbie

Równie malowniczą plażę znajdziemy w miejscowości Poddąbie, na stale zamieszkałej przez zaledwie kilkudziesięciu mieszkańców. Atrakcją osady są przepiękne lasy bukowo-sosnowe oraz klify, z których to właśnie rozciąga się wspaniały widok na 100-metrową plażę. Na uwagę zasługują też kamienne kręgi, utworzone tam prawdopodobnie przez pochodzących ze Skandynawii Gotów. Co ciekawe, to niejedyna tajemnica, jaką skrywa osada - nieopodal plaży znajduje się także zasypany przez piasek wrak duńskiego torpedowca, który w 2012 roku na chwilę odkryło morze.

 

Polskie plaże bez tłumów - Orzechowo

Nieopodal Poddąbia kryje się kolejna urokliwa i pozbawiona tłumów plaża w miejscowości Orzechowo. Leżąca nad samym Bałtykiem osada może pochwalić się przepiękną plażą, wzdłuż której ciągnie się imponujący, porośnięty lasem bukowym klif. Na uwagę zasługuje też wieża widokowa, z której rozpościera się bajeczny widok na Wydmę Orzechowską, na którą można zresztą wejść malowniczą ścieżką dydaktyczną, prowadzącą na sam szczyt wydmy.

Polskie plaże bez tłumów - Lubiatowo

Lubiatowo, choć nieco bardziej znane niż poprzednie miejscowości, również nie należy do miejsc obleganych przez turystów. Miejscowość mieści się około 2 kilometry od linii brzegowej Bałtyku i prawdopodobnie to właśnie ta odległość odstrasza turystów. W rzeczywistości jednak droga na plażę jest naprawdę wygodna i łatwa do pokonania, a do tego bardzo malownicza. Zachwycająca jest także sama plaża, która leży u zbocza niewysokiego klifu. Jest bardzo szeroka, przy tym uważana za jedną z najczystszych. Z kolei odgradzający ją od miasteczka sosnowy las zapewnia nam ciszę i spokój.

 
Więcej o: