Kalendarz biodynamiczny sierpień 2021. Dzięki niemu zadbasz nie tylko o swój ogród, ale także o urodę

Choć pewnie niewiele osób słyszało o kalendarzu biodynamicznym, to jednak jego znajomość może się okazać niezwykle przydatna. Życie w zgodzie z kalendarzem biodynamicznym wpływa korzystnie zdrowie, urodę, a także na nasz ogród. Sprawdź, jak wygląda kalendarz biodynamiczny na sierpień 2021.

Kalendarz biodynamiczny to inaczej kalendarz księżycowy. Z jego dobrodziejstw korzystano już w starożytności. Kalendarz biodynamiczny kojarzony jest przede wszystkim z rolnictwem i ogrodnictwem, ponieważ zwiększa efektywność prac wykonywanych na polu lub w ogrodzie. Jednak nie tylko rośliny mogą skorzystać na znajomości tego kalendarza. Ta wiedza przyda się także kobietom, które chcą zadbać o swoją urodę

Zobacz wideo Pielęgnacja pod makijaż. Podpowiadamy, jak przygotować skórę

Kalendarz biodynamiczny sierpień 2021. Jak zadbać o ogród? 

Początek sierpnia to doskonały czas dla wysiewanie i sadzenie - zwłaszcza roślin, których plonem mają być liście lub kwiaty. W dni kwiatu zajmij się swoim kwiatowym ogrodem: wysiej nowe kwiaty, podziel irysy albo zbierz kwiaty na susz. W dni liścia do połowy miesiąca wysiej lub posadź rozsady sałaty, szpinaku, brokułu, jarmużu, roszponki, kopru. W dzień owocu, tuż przed nowiem, przeprowadź prace pielęgnacyjne na roślinach owocowych, m.in. usuwamy pędy jednoroczne jabłoni, grusz. Skoś truskawki i poziomki. Tuż po nowiu wysadzamy rozsadę truskawek i poziomek, obrywamy dojrzałe śliwki, brzoskwinie, wiśnie z przeznaczeniem na przetwory, a w części warzywnej zbieramy ogórki, pomidory, cukinie i inne owocujące warzywa. Druga połowa sierpnia to czas na zbiory i robienie przetworów. 

Kalendarz biodynamiczny sierpień 2021. Jak zadbać o urodę? 

Pierwsze dni sierpnia to najlepszy czas na odchudzanie, zabiegi związane z pielęgnacją skóry, czy wizyty u dentysty. Okres między 9 a 21 sierpnia to czas sprzyjający przyswajaniu przez organizm odżywek i wspierający działanie maseczek. To także doskonały moment na regenerujące masaże przy użyciu olejków. Po 23 sierpnia nastanie idealny czas na zabiegi kosmetyczne oraz operacje i zabiegi medyczne. 

Kalendarz biodynamiczny na dziś

4 sierpnia to doskonały czas na sianie i sadzenie. To także okres sprzyjający rozwojowi roślin, których plonem jest kwiat, liść lub łodyga. 

A jak zadbać dziś o urodę? 4 sierpnia to korzystny czas na odchudzanie, zabiegi pielęgnacyjne oraz wizyty u dentysty. Jest to szczególnie dobry dzień dla mycia głowy oraz na zabiegi medyczne i operacje. 

Więcej o: