Elżbieta Zapendowska przeszła metamorfozę i jest nie do poznania. Jak wygląda surowa jurorka z "Idola"?

Elżbieta Zapendowska jest nie do poznania! Surowa jurorka najpopularniejszych programów muzycznych dziś wygląda zupełnie inaczej. Zmieniła fryzurę i raczej stroni od medialnych wystąpień. Specjalistka od emisji głosu, którą poznaliśmy w programie "Idol" dziś prowadzi warsztaty wokalne m.in w Opolu. Jak teraz wygląda i co u niej słychać?

Elżbieta Zapendowska szybko stała się rozpoznawalna za sprawą popularnego muzycznego Show Polsatu. Mowa o programie "Idol", którego celem było wyłonienie prawdziwego muzycznego talentu. Krytyczka muzyczna była w swoich opiniach dosyć surowa, a jej wypowiedzi na temat popularnych artystów, uchodziły za nieco kontrowersyjne. Zdawać by się mogło, że jej ucho usłyszy każdy fałsz, dlatego aspirujący piosenkarze i piosenkarki obawiali się przede wszystkim jej opinii. Zyskała jednak ogromną sympatię widzów i po zakończonej w 2005 roku emisji programu "Idol", z chęcią przyjęła propozycję udziału w kolejnym muzycznym show. W latach 2007-2009 oceniała występy gwiazd w programie "Jak Oni Śpiewają?" a w latach 2011-2016 szukała czystych dźwięków w kolejnym programie muzycznym "Must Be The Music". Ponownie wzięła udział w "Idolu" w roli jurorki w 2017 roku. Dziś nie udziela się w mediach, ale nie przestała przekazywać swojej miłości do muzyki młodszym pokoleniom. Prowadzi warsztaty w wielu miejscach i edukuje muzycznie kolejne wielkie talenty. Niedawno prowadziła lekcje podczas warsztatów w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Ciężko ją rozpoznać, ponieważ wygląda dziś nieco inaczej. 

Zobacz wideo Największe metamorfozy gwiazd. Niektóre celebrytki zmieniły się nie do poznania

Elżbieta Zapendowska zmieniła fryzurę. Najpopularniejsza nauczycielka muzyki zapuściła włosy

Elżbieta Zapendowska oprócz działalności w muzycznych programach telewizyjnych, od wielu lat prowadzi warsztaty i lekcje muzyki dla podopiecznych w różnym wieku. Uczyła w przeszłości także m.in gry na fortepianie. W 1992 zaczęła pracę w warszawskim teatrze Studio Buffo, a potem dawała lekcje najzdolniejszym polskim wokalistom i wokalistkom m.in Michałowi Bajorowi, Edycie Górniak, czy Dodzie. Niedawno na Facebooku mogliśmy zobaczyć zdjęcia z warsztatów przeprowadzonych w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Elżbieta Zapendowska była tam w roli nauczycielki. Uwagę zwróciła fryzura znanej krytyczki muzycznej. Jej jasne i krótkie blond włosy to przeszłość! Jurorka zapuściła swoje pasma i postanowiła związać je w niski kucyk. Wygląda na to, że postawiła również na naturalny kolor. 

Elżbieta Zapendowska przeszła metamorfozę. Czy jurorka wróci do pracy w telewizji?

Elżbietę Zapenowską możemy spotkać w roli specjalistki podczas licznych warsztatów muzycznych w mniejszych i większych miejscowościach. Mimo, że nie pojawia się już często w telewizji, to chętnie zajmuje stanowisko w ważnych sprawach związanych z muzyką. Ostatnio wypowiedziała się dla portalu Interia na temat szans Rafała Brzozowskiego na zwycięstwo na festiwalu Eurowizji. W szczery do bólu, charakterystyczny dla siebie sposób oceniła szanse wokalisty. Jak widać, mimo że nie obserwujemy jej aktualnie w telewizyjnych show, to nadal śledzi poczynania wielu artystów na polskiej scenie muzycznej. Jej opinie stale budzą szacunek i podziw. 

 

Elżbieta Zapendowska była jurorką m.in w "Must be the music" i "Idolu". Jakie talenty odkryła?

Jurorka popularnych muzycznych show była świadkiem początków kariery największych polskich wokalistów. Na jej oczach pierwsze kroki na scenie stawiała m.in Monika Brodka, Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska. W "Must be the music" oceniała też zwycięski zespół Enej, a także Igora Herbuta z "Lemon".

 
Więcej o: