Domowe sposoby na mszyce. Dzięki tym recepturom wygrasz walkę ze szkodnikami w mgnieniu oka

Sposób na mszyce? Wykorzystaj produkty, które masz zawsze pod ręką. Domowe sposoby na mszyce są tanie, ekologiczne i nie zagrażają naszemu zdrowiu. Sprawdź, jak stworzyć mikstury, które pozbędą się szkodników raz a dobrze.

Te małe szkodniki, które żywią się sokiem roślinnym, nieustannie niszczą nasze domowe ogrody. Mszyce rozmnażają się wyjątkowo szybko, dlatego natychmiastowa interwencja może okazać się zbawienna dla kwiatów. Gdy tylko zauważysz pierwsze osobniki, reaguj. W jaki sposób? Postaw na domowe rozwiązania. Dziś mamy dla was cztery niezawodne sposoby, które pomogą ci pozbyć się mszyc w mgnieniu oka.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Jak zwalczyć mszyce? Postaw na niezawodny ocet

Domowe sposoby na mszyce nigdy nie zawodzą. Jedną ze sprawdzonych receptur będzie roztwór z wody i octu w proporcjach jeden do dziesięć, np. 100 ml octu na litr wody. Działanie wzmocni dodatkowo dolanie do mikstury odrobiny płynu do mycia naczyń. Tak przygotowaną mieszankę wlej do pojemnika i obficie spryskaj nim liście zaatakowane przez mszyce. To jeden z najszybszych i najprostszych sposobów antymszycowych ze wszystkich, które do tej pory udało nam się poznać.

Co na mszyce? Pomocny może okazać się czosnek

Kolejnym domowym sposobem na roślinne szkodniki będzie czosnek z wodą. Trzy lub cztery ząbki czosnku siekamy bardzo drobno, następnie przekładamy do szklanki lub słoika i zalewamy chłodną wodą. Miksturę pozostawiamy na minimum 24 godziny w ciepłym miejscu — musi być ciepłe, ale nie nasłonecznione bezpośrednio. Po tym czasie przelewamy mieszaninę do odpowiedniego pojemnika, rozcieńczamy dodatkowo wodą w proporcjach jeden do jeden i pryskamy zaatakowane rośliny. Roztwór możesz trzymać w słoiku nawet miesiąc.

Sposób na mszyce. Roztwór z wody i mleka

Ta receptura może was zaskoczyć, bo główną rolę odgrywa w niej tradycyjne krowie mleko. Ten mega prosty trik zbudował wokół siebie mnóstwo zwolenników. Jedyne, co musimy zrobić, to wymieszanie mleka z wodą w proporcjach jeden do jeden i spryskanie roztworem roślin. W wielu przypadkach wystarczą jedynie dwa opryski.

Soda jako lek na mszyce. Ekologiczne zwalczanie roślinnych szkodników

Soda oczyszczona to nasz mały, domowy skarb. Jest niezawodna, skuteczna i nie ma dla niej rzeczy, na którą nie znalazłaby właściwości. Proporcje mikstury będą zależały od ilości szkodników. Jeśli mszyce zaatakowały tylko jeden kwiatek, rozpuść pół łyżeczki sody w połowie szklanki wody. Następnie dodaj do tego ćwierć łyżeczki oleju, najlepiej rzepakowego. Tak przygotowany specyfik przelej do butelki i spryskaj roślinę.

Więcej o: