Spryskaj buty lakierem do włosów. Efekt cię zaskoczy

Lakier do włosów poza utrwaleniem fryzury ma jeszcze jedno zaskakujące zastosowanie. Spryskanie nim wnętrza butów uwolni cię od uciążliwego problemu, z którym każdy z nas spotkał się choć raz po zakupie nowego obuwia. Sprawdź, w jakim przypadku okazuje się pomocny.

Farbujące buty to problem, z którym spotkał się każdy z nas i wbrew pozorom nie dotyczy tylko taniego obuwia. Na szczęście istnieją tanie domowe sposoby, które skutecznie uwolnią nas od uciążliwych przebarwień na stopach.

Zobacz wideo

Farbujące buty - co zrobić, żeby buty nie farbowały? Lakier do włosów

W sklepach obuwniczych znajdziemy specjalne preparaty, które impregnują wnętrze butów, hamując wydzielanie się barwnika. Zamiast jednak kupować specjalny spray, możemy sięgnąć po lakier do włosów. Kiedy obficie spryskamy nim wnętrze buta, po wyschnięciu stworzy on na materiale ochronną powłokę, hamującą farbowanie. Niestety, po jakimś czasie lakier się wyciera, dlatego proces trzeba powtarzać.

Farbujące buty - co zrobić, żeby buty nie farbowały? Ocet

Ocet znajdziemy chyba w każdym polskim domu. Doskonale sprawdza się nie tylko w kuchni, ale także do ekologicznego sprzątania, odświeżenia pralki, czy właśnie utrwalania kolorów. Świetnie poradzi sobie także z farbującymi butami - wystarczy nasączyć nim ściereczkę, a następnie przetrzeć nią wnętrze butów. Intensywny zapach octu usuniemy, wkładając do butów torebkę z herbatą lub wsypując do ich środka odrobinę sody oczyszczonej.

Więcej o: