Podgrzej cytrynę w mikrofalówce i sprawdź, co się stanie. Ten trik ułatwia życie, a efekty zaskakują

Choć podgrzewanie cytryny pozornie może wydawać się dziwną czynnością, to naprawdę potrafi ułatwić życie i skrócić czas sprzątania kuchnii. Sprawdź, na czym dokładnie polega ten trik, a później regularnie korzystaj z niego w swoim domu.
Zobacz wideo Cytryna i jej zastosowania. Możecie się zdziwić!

Cytryna dla wielu osób jest obowiązkowym produktem w kuchni. Wykorzystujemy ją do sałatek, ryb, a także wielu napojów, drinków, smoothie czy koktajli. Nadaje kwaskowatości, orzeźwia, a także zapobiega brązowieniu (utlenianiu się) potraw. Warto jednak pamiętać, że ten zawierający witaminę C owoc ma również wiele innych, bardziej nietypowych zastosowań, np. podczas domowych porządków.

Podgrzej cytrynę w mikrofalówce i sprawdź, co się stanie. Efekty tego triku zaskakują

Cytryna skutecznie usuwa zabrudzenia, wybiela, a także nabłyszcza. Dzięki niej można poradzić sobie z czyszczeniem wielu powierzchni, uzyskując równie dobre, a czasem nawet lepsze efekty niż w przypadku stosowania detergentów, które znaleźć można na sklepowych półkach. Świetnie sprawdza się m.in. do czyszczenia złotej biżuterii, pochłaniania zapachów z lodówki czy odkamieniania czajnika. Co ciekawe, za pomocą cytryny można również w szybki i niewymagający większego wysiłku sposób wyczyścić nawet bardzo zabrudzoną mikrofalówkę. Potrzebne będą do tego:

  • cytryna,
  • miseczka,
  • pół szklanki ciepłej wody.

Co należy z tym zrobić? Wystarczy pokroić cytrynę w plasterki, włożyć je do miseczki i wlać przygotowaną wodę. Następnie umieścić miseczkę w mikrofalówce i podgrzewać przez kilka minut pozwalając, by para wodna rozpuściła wszelkie zabrudzenia. Po tym czasie wystarczy wytrzeć wnętrze mikrofalówki wilgotną ściereczką. Cytryna nie tylko pozwoli pozbyć się tłustych plam, zabrudzeń czy zacieków, lecz także pochłonie wszystkie nieprzyjemne zapachy, które pozostały po podgrzewaniu potraw.  

Więcej o: