"Okiem kosmetologa" wzbudzał kontrowersje w sieci. Stworzył własną markę kosmetyczną i trafił do więzienia

Jak poinformował nieoficjalnie portal wirtualnemedia.pl, twórca kanału "Okiem kosmetologa" spędzi w więzieniu dwa lata. Co ciekawe, jego kanał na platformie YouTube zgromadził 131 tysięcy widzów.

Kacper L. jest twórcą kanału "Okiem kosmetologa" na platformie YouTube. W swoich filmach oceniał składy produktów kosmetycznych. Jego recenzje wzbudzały ogromne kontrowersje. W ubiegłym roku oświadczenie na temat prowadzone przez Kacpra kanału wydał Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego. Pod dokumentem podpisało się 180 członków. - Niestety niektóre treści zawarte w jego programach nie są zgodne z aktualnym stanem wiedzy, nauki i prawa w żadnej z dziedzin, łącznie z kosmetologią. [...] Jakość merytoryczną tych treści podważa samo środowisko młodych kosmetologów - dowiadujemy się oświadczenia. 

Zobacz wideo Makijaż mineralny - jak dobrać i aplikować?

Polski youtuber trafił do więzienia

Portal wirtualnemedia.pl poinformował nieoficjalnie, że Kacper L. trafił do więzienia. Mężczyzna został skazany na dwa lata pozbawienia wolności za wyłudzenia danych. Skazany tworzył fałszywe profile konsultantów jednej z firm kosmetycznych i za ich pośrednictwem zamawiał dla klientów kosmetyki, które mimo zapłaty nigdy nie trafiły do konsumentów. W ten sposób Kacper L. oszukał ludzi na kwotę około 20 tysięcy złotych. 

Mężczyzna ma w swojej kartotece także wyrok z artykułu 286 Kodeku Karnego. Uznano, że dopuścił się oszustwa polegającego na podawaniu fałszywej tożsamości, by wyłudzać pieniądze za pomoc w znalezieniu pracy. Wówczas Kacper L. został skazany na trzy miesiące pozbawienia wolności oraz rok prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

 
Powiedziałam, że to jest niedopuszczalne, by osoba, która podaje się za eksperta, robiła takie szkolne błędy. Mówiłam, że to jest po prostu szkodliwe dla nas wszystkich. [...] Zaczęło się piekło. Chwilę po tym, jak serwis YouTube udostępnił Kacprowi nasze dane, na forum Kafeterii pojawiło się konto, które oferowało przekazanie naszego adresu, aby ktoś mógł przyjść i zrobić nam krzywdę. Wylała się na nas fala hejtu, nienawistnych wiadomości i gróźb. Tak naprawdę, co powiedział otwarcie, jego celem było doprowadzić mnie do samobójstwa

- powiedziała w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl youtuberka, która prowadzi kanał "W krainie składów". Co ciekawe, w ciągu kilku lat działalności kanał "Okiem kosmetologa" zgromadził ponad 130 tysięcy widzów. Kacper L. ostatnim czasie stworzył także własną markę kosmetyków naturalnych. 

Może cię także zainteresować: 

Więcej o: