Dawid przez homofobię stracił dom przed osiemnastką. Nigdy nie zapomni, co powiedział jego ojciec

Dawid Dobrogowski jest rzecznikiem Młodej Lewicy. Rok temu młody aktywista przez homofobię stracił dom. Wówczas jego ojciec wykrzyczał, że "ma się wynosić i nie jest już jego synem".

18-latek był skazany na siebie. Jednak dzięki wsparciu znajomych znalazł się w Warszawie. Niedawno jego post na Twitterze poruszył wiele osób. - Mam dziś 19 urodziny, to właśnie rok temu musiałem rozpocząć nowe życie w Warszawie, gdyż straciłem przez homofobie dom. To właśnie rok temu wynająłem pierwsze mieszkanie (malutką kawalerkę) i kilka dni później poszedłem do pierwszej pracy. Dużo się przez ten czas zmieniło... - napisał kilka dni temu.

"W końcu usłyszałem, że mam się wynosić"

Młody aktywista udzielił niedawno wywiadu serwisowi Onet Kobieta. W rozmowie zdradził między innymi, jak tok temu potraktowali go rodzice. 

Pierwszą osobą z rodziny, której zdecydowałem się powiedzieć o mojej orientacji seksualnej, była moja mama. Trzy-cztery dni zajęło jej, by to przyswoić. Później odbyliśmy poważną rozmowę, wynikało z niej, że mama mnie wspiera i szanuje to, jaki jestem. Mam jednak strasznie awanturniczego ojca, który jest też alkoholikiem. W pewnym momencie dowiedział się... i zareagował bardzo agresywnie. Krzyczał, doszło do rękoczynów. W końcu usłyszałem, że mam się wynosić i że nie jestem jego synem. Mama nic nie zrobiła, stała z boku i chyba uznała, że nie będzie się mieszać. [...] Do awantury doszło późnym wieczorem, więc tę ostatnią noc przespałem jeszcze w swoim pokoju. Wcześnie rano spakowałem najpotrzebniejsze rzeczy i dosłownie z jedną walizką i plecakiem wyszedłem z domu.

Dawid podkreślił także, że nie chce, aby inne młode osoby musiały mierzyć się z podobnymi problemami. 

Nie chcę, żeby żaden młody chłopak, żadna dziewczyna przechodzili przez to, co ja musiałem przechodzić. Mam nadzieję, że nawet jeśli wciąż będzie dochodzić do takich sytuacji, że stracą dach nad głową, to społeczeństwo da im wsparcie i znajdzie się dla nich bezpieczne miejsce

- powiedział Dobrogowski.

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: