Wsyp do butów sodę oczyszczoną. Efekt cię zaskoczy

Soda oczyszczona poza zastosowaniem w ma jeszcze jedną zaskakującą cechę. Wsypanie jej do wnętrza butów uwolni cię od uciążliwego problemu, z którym każdy z nas spotkał się choć raz po jakimś czasie noszenia butów. Sprawdź, w jakim przypadku okazuje się pomocna.

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów to popularny problem, z którym boryka się wiele osób i wbrew pozorom nie dotyczy jedynie taniego obuwia. Zdarza się, że skóra używana do produkcji obuwia absorbuje zapach potu i wcale nie jest łatwo jest go wywabić. 

Nieprzyjemny zapach butów jest ściśle związany z poceniem się stóp. Dlaczego jednak niektóre buty wydzielają intensywniejszy odór niż inne. Być może dzieje się tak ze względu na wkładki - niektóre z nich absorbują większe ilości potu, sprzyjając tym samym rozwojowi bakterii, a co za tym idzie nieprzyjemnemu zapachowi. Na szczęście istnieje tani, prosty i domowy sposób, który skutecznie uwolni cię od uciążliwiej woni. 

Sposób na nieprzyjemny zapach z butów - soda oczyszczona

O niezliczonych właściwościach sody oczyszczonej wiemy nie od dziś. Świetnie sprawdza się nie tylko przy gotowaniu, lecz także m.in. przy sprzątaniu czy praniu. Co więcej, soda oczyszczona ma właściwości pochłaniające brzydki zapach oraz wilgoć. Właśnie dlatego fantastycznie sprawdzi się jako środek zwalczający nieprzyjemny zapach obuwia. Jak jej używać? Sposób jest banalnie prosty. Wsyp dwie łyżki stołowe sody oczyszczonej do każdego buta, rozprowadź po wnętrzu i pozostaw na noc. Następnego ranka usuń sodę, a problem będzie rozwiązany.

Zobacz wideo Nieprzyjemnie pachnące buty? Z tym trikiem pozbędziesz się problemu!

Sposób na śmierdzące buty - olejek z drzewa herbacianego

Drugim sposobem na wyeliminowanie brzydkiego zapachu butów i jednocześnie zadziałanie na nie antybakteryjnie, jest użycie olejku z drzewa herbacianego. Można go kupić w sklepach zielarskich lub online za niewielkie pieniądze. Wystarczy wlać kilka kropli olejku do każdego buta, dwa razy w tygodniu. Wówczas twoje obuwie będzie nie tylko znacznie lepiej pachnieć, ale też skutecznie pozbędziesz się bakterii.

Więcej o: