Marta Manowska zabrała głos w sprawie szczepień przeciw COVID-19. W komentarzach burza

Marta Manowska swoim ostatnim wpisem wywołała zagorzałą dyskusję. - Szczepienie to, jak grzmią lekarze, walczący na pierwszym froncie, nasz obowiązek wobec ludzkości. Bez tego nie wrócimy do normalności. Podobnie, jak dbanie o zmiany klimatyczne i spowolnienie tempa ich postępowania - napisała Manowska.

Marta Manowska jest ulubienicą widzów Telewizji Polskiej. Programy, które prowadzi - "Rolnik szuka żony", "Sanatorium miłości" i "The Voice Senior" - gromadzą przed telewizorami miliony ludzi. Poza tym prezenterka aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Obecnie jej profil na Instagramie obserwuje ponad 163 tys. osób.

Zobacz wideo Marta Manowska o kompleksach:

Marta Manowska zabrała głos w sprawie szczepień przeciw COVID-19

Jeden z najnowszych wpisów Manowskiej wzbudził ogromne kontrowersje. Dotyczył on szczepień przeciw COVID-19. Na wstępie prezenterka podkreśliła, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że żadna inna kwestia nie wzbudza obecnie tylu negatywnych emocji, co ta.

- Żaden temat nie wzbudza ostatnio tylu emocji, ile temat szczepień. Niestety negatywnych, kiedy dwie strony dosłownie opluwają się wzajemnie. Czy pogodziliśmy się z tym, że dla wielu osób życie pandemii diametralnie się zmieniło? Ile osób straciło swych bliskich, dobytek życia, pozostało z niczym lub dużym ubytkiem społecznym, psychicznym - napisała Manowska. 

Manowska: Bez tego nie wrócimy do normalności

W dalszej części wpisu prezenterka podkreśliła, że jej zdaniem każdy powinien się zaszczepić przeciw COVID-19.

Szczepienie to, jak grzmią lekarze, walczący na pierwszym froncie, nasz obowiązek wobec ludzkości. Bez tego nie wrócimy do normalności. Podobnie, jak dbanie o zmiany klimatyczne i spowolnienie tempa ich postępowania. Pisze to dzień po powrocie z Grecji, gdzie groźba pożarów sprawia, ze każdego dnia ziemia polewana jest z helikopterów wodą a w każdym miejscu zabezpieczane jest miejsce dla strażaków. Pisze to, zbierając w drodze na plaże śmieci- butelki, od których spłonąć może cała wyspa. To także nasza odpowiedzialność. To już nie tylko sprawa jednostki.

Manowska o szczepieniach. W komentarzach burza

Wpis Manowskiej wzbudził kontrowersje. Zdaniem wielu komentujących prezenterka ma rację.

Szczera prawda. Niestety obawiam się, że wyleje się tu za chwilę ogromna fala hejtu. Nienawiści do osób, które chcą tylko bezpieczeństwa dla siebie i nas wszystkich.
Brawo Martusia!

W dyskusji nie zabrakło jednak także krytycznych głosów. 

Szczepionka to nie lek, a po drugie władza sama przyznaje w Dzienniku Ustaw, iż ta szczepionka jest eksperymentem medycznym.
Dlaczego ktoś ma mnie zmusić do zaszczepienia się szczepionką, która nie daje gwarancji, że nie będzie skutków ubocznych. Jestem wolnym człowiekiem I nikt nie ma prawa ingerować w moje zdrowie, ani pani, ani firmy farmaceutyczne, ani tym bardziej politycy

- czytamy pod najnowszym postem prezenterki. 

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: