Spryskaj firanki lakierem do włosów. Efekt cię zaskoczy

Lakier do włosów poza utrwaleniem fryzury ma wiele innych zaskakujących zastosowań. Okazuje się, że można wykorzystać go na wiele sposobów, które znacząco ułatwią nam obowiązki domowe. Sprawdź, co się stanie, kiedy spryskasz nim firany.

Prasowanie firan i zasłon to chyba jedno z najbardziej uciążliwych obowiązków domowych. Okiełznanie długiego i ciężkiego materiału jest naprawdę trudnym zadaniem, a pomimo naszych starań na tkaninie zazwyczaj i tak pozostają nieestetyczne zagniecenia. Na szczęście istnieją triki, które znacząco ułatwią nam to zadanie, a spryskanie firan lakierem jest właśnie jednym z nich.

Zobacz wideo

Firany  i zasłony - jak je prasować, by uniknąć zagnieceń? Zaskakujący trik

Wiele osób, chcąc uniknąć kłopotliwego prasowania firan, decyduje się powiesić je na karniszach od razu po odwirowaniu, a wilgotny materiał, wysychając, stopniowo sam się rozprostowuje. Niestety, efekt nie zawsze zaspokaja nasze oczekiwania, a na tkaninie często pozostają niechlujne zagniecenia. Jeśli jednak tuż po powieszeniu wilgotnych firan dodatkowo spryskamy je lakierem do włosów, stworzy on na materiale usztywniającą warstwę, która dodatkowo dociąży i rozprostuje materiał.

Co więcej, spryskanie firan bądź zasłon lakierem, znacząco wydłuży też ich świeżość, pozwalając tym samym ograniczyć częstotliwość ich prania. Stworzy on na materiale niewidzialną, zabezpieczającą powłokę, która zapobiegnie brudzeniu się materiału, chroniąc go przed osiadaniem się kurzu, czy włosów.

Wypróbujecie? A może znaliście już ten trik?

Więcej o: