Ściana w salonie z telewizorem - 5 pomysłów na domowe centrum dowodzenia [ZDJĘCIA]

Ściana w salonie z telewizorem to centralny punkt, który nadaje ton całemu wnętrzu. Szukasz pomysłu na aranżację strefy relaksu? Sprawdź gotowe patenty od projektantów oraz autorskie pomysły domowników.

Pomysł na ścianę w salonie z TV to prosty sposób na metamorfozę  każdego wnętrza, mebel pod sprzęt można kupić lub wykorzystać materiały z drugiej ręki. Jednak czasy standardowej szafki TV minęły bezpowrotnie. Współczesne telewizory potrzebują dedykowanej oprawy, stąd coraz częściej decydujemy się na kompleksowe rozwiązania. 

Zobacz wideo Las w słoiku, czyli wnętrzarski hit sezonu. Z tym mykiem bez problemu zrobisz go w domu

Aranżacja ściany w salonie z telewizorem - drewniany monolit 

Motyw parkietu przechodzi z podłogi na ściany, to dobre rozwiązanie na przykład, gdy chcemy połączyć przestrzeń kuchenną z salonem. Neutralna płytka parkietu sprawdzi się też za telewizorem. Dobry stolarz przy okazji ukryje dla nas półki i skrytki na różne drobiazgi, przez które najczęściej tworzy się bałagan. To bardzo proste i eleganckie rozwiązanie, które pasuje do każdego wnętrza. W kategorii aranżacja w salonie z telewizorem ściana z parkietu zajmuje mocną pierwszą pozycję.  

 

Pomysł na ścianę w salonie z TV w hotelowym stylu 

Kompaktowe rozwiązania nie tylko oszczędzają miejsce, ale też zapewniają spójny efekt. Pomysł na ścianę w salonie z TV w klimacie hotelowym na bazie lameli pomogą ukryć kable oraz łagodnie podzielą wnętrze. Przed montażem na własną rękę zdecydowanie warto najpierw zrobić zdjęcie danej przestrzeni i nałożyć na nie pionowe pasy w najprostszym programie graficznym. To dosyć mocny akcent, który może przytłoczyć. Drewniane lamele pasują do czarnych lakierowanych mebli, które aktualnie można kupić w przystępnych cenach. 

 

Zobacz też: Sypialnia - pomysły na aranżację dla całej rodziny. Co będzie hitem tego sezonu?

Ściana z telewizorem - kolory i forma. Salon z kamienicy 

Przy ograniczonym budżecie sprawdzą się proste rozwiązania, wystarczy puszka farby i dekoracyjne listwy. Kolory na ścianę z telewizorem powinny być raczej neutralne.

Beż to naturalna i spokojna baza, która pasuje do różnych mebli i ładnie wyeksponuje prostą ramę. 

 

Ściana z telewizorem - tapety w pokoju kąpielowym 

Tapeta na ścianie za telewizorem może imitować naturalny kamień na przykład w łazience. To duża oszczędność i czasu i środków. Czasami, gdy remont zaczyna przekraczać budżet, warto pójść na skróty. Motyw kamienia sprawdzi się też w salonie. 

 

Dekoracja ściany z TV w salonie - prywatna galeria sztuki 

Kilka półek oraz dodatków wystarczy, aby zwykłą ścianę zamienić w małą galerię sztuki. Spójna kolorystyka pomoże zachować ład i wizualny spokój. Dekoracja ściany z TV w salonie w tej odsłonie jest naprawdę banalnie prosta do wykonania. 

 

Zobacz też: Nowoczesne sypialnie - mamy pomysły na każde wnętrze [ZDJĘCIA]

Więcej o: