Chusta na głowę - przełam schemat i sprawdź gotowe pomysły na stylizację

Chusta na głowę to dobra alternatywa dla sportowej czapki lub kapelusza. Zajmuje niewiele miejsca i można ją wiązać na różne sposoby. Sprawdź, jak zawiązać chustę i stworzyć modne stylizacje.
Zobacz wideo Look w stylu vintage - stylizacje Avanti

Chusta na głowę bandana to klasyk z lat 90., które właśnie wracają do łask. Mini topy, szerokie spodnie oraz chustka w trzech klasycznych kolorach: biały, czerwony i czarny - to znaki rozpoznawcze tamtego okresu. Aktualnie moda zatacza koło i bandana ponownie gra kluczową rolę w stylizacjach. Poniżej prezentuje kilka praktycznych patentów jak wiązać chustę na głowie w stylu lat 90. Sprawdź, jak ze skrawka materiału stworzyć naszyjnik, opaskę, a nawet bluzkę. 

  • Chusta na głowę - bandana w formie tradycyjnej chusteczki 

Sprawdzi się zarówno w samo południe na plaży jak i podczas wieczornej imprezy.

 
  • Jak nosić chustę na głowie - bandana w formie opaski 

Jak nosić chustę na głowie w formie opaski? Wystarczy złożyć materiał kilka razy rogami do środka i zawiązać pod tuż nad karkiem. 

 
  • Chusty na głowę - wzory i schematy. Bandana w stylu Amy Winehouse

Jakie wzory i schematy na chustach na głowę są teraz modne? Mamy kilka propozycji! Kultowa fryzura Amy na bazie bandany to klasyk, który można odtworzyć, wiążąc końce na górze. W sprzedaży dostępne są też gotowe opaski z dodatkową gumką. 

 

Z większej chusty można stworzyć też modny toczek, babciną chusteczkę lub apaszkę. Zwykłą chustę także wiążemy końcami na górze, następnie formujemy z końców luźny węzeł, który można dodatkowo wzmocnić przy pomocy wsuwek.  

 
  • Chusta na głowę - wiązanie w formie bluzki 

Bandaną z powodzeniem można zastąpić też bluzkę, wystarczy zawiązać chustę po przekątnej. W sprzedaży dostępne są różne rozmiary, które ułatwiają całą operację. Chusta na głowę tworzy modny top, idealny w duecie z ulubioną parą dżinsów. 

 

Stylizacje z chustą na głowie - z czym nosić chustę? 

Najlepsze stylizacje z chustą na głowie? Poniżej kilka praktycznych wskazówek wprost z Instagrama. Poniższe przykłady są najlepszym dowodem na to, że bandanę można nosić w każdym wieku i w różnych zestawach. 

  • Wakacyjna stylizacja z krótkim topem i długą spódnicą 
 
  • Motyw bandany powtórzony na płytce paznokci
 
  • Miejski szyk z czerwoną chustką na szyi 
 
  • Bandana - forma naszyjnika 
 

Zobacz też: Najmodniejsze fryzury po 50 roku życia - zdjęcia. Te cięcia są pełne klasy i ukrywają zmarszczki!

Więcej o: