Polskie plaże bez tłumów. W tych miejscach unikniesz tłoku turystów

Wakacje to czas upragnionego przez wszystkich urlopu. Niestety, tłumy zirytowanych turystów skutecznie potrafią zrujnować nawet najlepsze wakacje. Na szczęście polskie wybrzeże ma ponad 750 kilometrów i nie brakuje na nim cichych i spokojnych miejsc, pozbawionych tłumu odwiedzających.

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się nad morze? Oto sprawdzone miejsca, w których nie napotkasz tłumu poirytowanych turystów

Zobacz wideo

Polskie plaże bez tłumów - Kadyny

Wieś Kadyny położona jest nad Zalewem Wiślanym, około 23 km od Elbląga. Znajdująca się w niej 2-kilometrowa plaża należy do jednych z najszerszych i najczystszych w regionie, a przy tym wciąż jest niezbyt popularna. Nieco dalej od plaży Kadyny, tuż przy przystani znajduje się plaża Srebrna Riwiera i to właśnie ona jest tą częściej wybieraną przez turystów, ze względu na znajdujące się tam wypożyczalnie sprzętów do popularnych sportów wodnych, m.im. kite- i windsurfingu.

Sama wieś również oferuje wiele atrakcji. Znajdziemy w niej zabytki, jak np. pałac Cesarza Wilhelma II, a także urokliwe stadniny koni. Kadyny są więc idealnym miejscem do odpoczynku - mimo wielu atrakcji, na próżno szukać tu tłumów, jakie spotkamy w popularnym Władysławowie, czy obleganej Krynicy Morskiej.

 

Polskie plaże bez tłumów - Gąski

Gąski to mała wieś położna zaledwie 10 km od zatłoczonego Mielna, które w każde wakacje przeżywa prawdziwe oblężenie. I w przeciwieństwie do tego popularnego miasta, w Gąskach nie znajdziemy typowych atrakcji turystycznych, czy popularnych tam klubów nocnych. Wręcz przeciwnie - Gąski to spokojna miejscowość, której największą atrakcją jest urokliwa plaża o drobnym piasku, na którą rozpościera się przepiękny widok z pobliskiej latarni morskiej. Latarnia usytuowana jest w zachodniej części Gąsek i jest drugą co do wielkości latarnią morską w Polsce.

Polskie plaże bez tłumów - Osłonino

Osłonino to mała wioska znajdująca się pomiędzy Puckiem a Rewą. Wieś może pochwalić się długą dziką plażą, na której nawet w sezonie nie spotkamy tłumów, charakterystycznych dla innych nadmorskich miejscowości. Niebywałą atrakcją Osłonina jest też mieszczący się tuż przy plaży Klif Osłoniński, a także znajdujący się nieopodal wsi rezerwat przyrody Beka.

Ze względu na brak strzeżonego kąpieliska i typowo turystycznych atrakcji, plaża świeci pustkami nawet w trakcie sezonu.

 

Polskie plaże bez tłumów - Pogorzelica

Pogorzelica to mała nadmorska miejscowość, której główną atrakcją jest czysta plaża otoczona lasem. Jej długość wynosi aż 4 km i wydzielone są na niej specjalne strzeżone kąpieliska, a także miejsca, w które nawet w sezonie możemy zabrać psy. Kierując się jednak w stronę Mrzeżyna, plaża staje się coraz bardziej dzika i opustoszała, stając się tym samym idealnym miejscem dla chcących odpocząć od tłoku turystów.

Urlop na żądanie. Ile dni przysługuje pracownikowi? Nie zawsze możesz go wziąćUrlop na żądanie. Ile dni przysługuje pracownikowi? Nie zawsze możesz go wziąć

Więcej o: