Jakie kwiaty sadzić w sierpniu? Spraw, by twój ogród wyglądał pięknie

Sierpień w ogrodzie to nie tylko czas zbierania owoców. W tym czasie możesz także zadbać o to, aby twój ogród ozdobny wyglądał pięknie. Jakie kwiaty sadzić w sierpniu, żeby cieszyć się ich pięknym wyglądem?

I choć to wiosna uchodzi za najbardziej pracowity czas w ogrodzie, to nie oznacza, że latem czeka nas odpoczynek. Sierpień to dobry czas na sadzenie roślin na jesienny zbiór, pielęgnację posadzonych wcześniej gatunków, a także przygotowanie ogrodu na kolejny sezon. 

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Kwiaty kwitnące w sierpniu

Sierpień obfituje w kwitnienie wielu roślin. Nasze oko będą w tym miesiącu cieszyć m.in.: malwy, liliowce, aksamitki, nagietki, maciejka, nasturcje, dalie, begonie, czy astry chińskie. W oczkach wodnych kwitnąć będą grzybienie - lilie wodne. 

Jakie kwiaty sadzić w sierpniu? Które kwiaty zakwitną jeszcze w tym roku? 

W pierwszej połowie sierpnia należy sadzić zimowity, które zakwitną jeszcze tej jesieni. Zimowit jesienny kwitnie w stanie bezlistnym. Z pojedynczej bulwy zimowita wyrasta kilka lub kilkanaście kwiatów, które wyglądają podobnie do kwiatów krokusa. Do końca sierpnia można także sadzić szafran. Jego kwiaty otwierają się, w zależności od pogody i okresu sadzenia bulw, czasem już pod koniec września, najczęściej jednak w połowie albo pod koniec października. Aż do listopada nadaje ogrodowi barwny wygląd.

W sierpniu można też wysiać bratki, niezapominajki lub stokrotki. 

Jakie kwiaty sadzić w sierpniu? Przygotuj ogród na wiosnę

Druga połowa sierpnia to czas sadzenia roślin cebulowych kwitnących wiosną. Warto posadzić wtedy tulipany, hiacynty czy lilie. To one ubarwią nasz ogród wczesną wiosną. 

Koniec sierpnia jest doskonałym momentem na sadzenie piwonii. To także dobry moment na ich przesadzanie. Roślina zdąży się zakorzenić w nowym miejscu przed nadejściem zimy, dzięki czemu nie wpłynie to na jej kwitnienie w przyszłym roku.

Więcej o: