700 zł do koperty na wesele? Temat wzbudza kontrowersje. "Liczą, że ja im zwrócę za imprezę"

Temat prezentów ślubnych wzbudza ogromne zainteresowanie. Oto najciekawsze opinie, które pojawiły się w dyskusji pod naszym postem w mediach społecznościowych.

Ile należy włożyć do koperty na wesele? W sezonie weselnym wiele osób zadaje sobie to pytanie. Często możemy usłyszeć, że pieniądze z kopert mają zwrócić nowożeńcom koszty organizacji imprezy, dlatego nie powinniśmy dawać mniej niż 300 złotych od pary. Jednak często te kwoty są znacznie wyższe. 

Zobacz wideo Wesele Mai Bohosiewicz

Temat wzbudza kontrowersje

- Ile więc pieniędzy powinniśmy włożyć do koperty dla nowożeńców? Często możemy usłyszeć, że pieniądze z kopert mają zwrócić nowożeńcom koszty organizacji imprezy, dlatego nie powinniśmy dawać mniej niż 300 złotych od pary - napisała autorka listu nadesłanego do naszej redakcji. Artykuł wywołał zagorzałą dyskusję. Pod naszym postem na Facebooku pojawiło się ponad 900 komentarzy. Oto najciekawsze opinie, które pojawiły się w dyskusji.

"Koperta to dodatek, a nie obowiązek"

Okazuje się, że wiele osób sprzeciwia się założeniu, że tego typu imprezy organizuje się po to, żeby zwróciły się koszty. 

Wesele robi się nie po to, żeby się zwróciły koszty jego organizacji, ale żeby razem z rodziną i znajomymi świętować ważny dla nas dzień.
Myślę, że jeśli się kogoś zaprasza, to po to, żeby był, a nie żeby na nim zarobić. A koperta to dodatek, a nie obowiązek.
Są też takie sytuacje, że rodzina nie zaprasza biedniejszych, bo po co i tak nie dostaną wystarczająco.

"Liczą, że ja im zwrócę za imprezę"

Jeszcze inni uczestnicy dyskusji nawiązali do wystawnych imprez, na które w ostatnich latach coraz częściej decydują się młodzi. 

Dlaczego goście mają sponsorować wesele w ekskluzywny lokalu? Skoro młodzi wszystko wybierają z górnej półki, to muszą się liczyć z dużym wydatkiem, a nie później wymagać dużych kopert od gości.
Mnie ostatnio przeraża fakt, że młodzi rezerwują bardzo drogie sale, do tego mnóstwo dodatków, jak barman, fontanny czekolady itp., które tak naprawdę moim zdaniem są zbędne. A potem liczą, że ja im zwrócę za imprezę.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: