Prezent dla mamy na imieniny- seria pomysłów w różnych kategoriach

Prezent dla mamy na imieniny nie musi kosztować majątku, liczy się pamięć i wspólnie spędzony czas. Szukasz pomysłu na miły upominek? Sprawdź poniższe propozycje.

Co kupić mamie na imieniny? Jaki prezent ucieszy kogoś, kto nigdy niczego nie potrzebuje? 

Nie wszyscy czują się komfortowo, otrzymując prezenty. Co kupić mamie na imieniny, która nie chce żadnych upominków? Bukiet kwiatów to zawsze dobry pomysł, to symboliczny i delikatny prezent. Ciekawym rozwiązaniem będą też prezenty hand-made: rysunek, domowe ciasto lub własnoręcznie przygotowana konfitura. Do pomocy warto zaprosić całą rodzinę, radość z przygotowania niespodzianki dla mamy znaczy więcej niż najdroższe prezenty. 

Prezenty dla mamy na imieniny z nutką nostalgii 

Oprawione zdjęcie wnuków lub dzieci to prosty i sprawdzony patent na trafiony prezent dla bliskiej osoby. Prezent dla mamy na imieniny w formie pamiątkowej fotografii można też zamknąć w eleganckim medalionie. Ostatnio bardzo modne są też dedykowane obrączki z ozdobnym kamieniem i grawerem daty urodzin dzieci. Rodzinna biżuteria to wyjątkowa pamiątka. 

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box!

Pomysł na prezent imieninowy dla mamy, która zamiast przedmiotów kolekcjonuje wspomnienia

Niespodzianka w postaci spotkania w gronie dawno niewidzianych przyjaciółek to dobry pomysł na prezent dla mamy, która ceni sobie towarzystwo. Po przeciwnym biegunie będzie bilet do kina lub wymarzona wycieczka. Czasami wystarczy też wspólny obiad, mamy lubią mieć blisko całą rodzinę. 

Pomysł na prezent imieninowy dla mamy, która zamiast bibelotów woli praktyczne upominki

Aktywną mamę ucieszą gadżety sportowe: kask na rower, nowa mata do jogi, opaska na rękę, słuchawki bezprzewodowe czy strój do ćwiczeń. Idealny pomysł na prezent imieninowy dla mamy, która lubi krótsze i dłuższe podróże to zestaw walizek, czy nowe okulary przeciwsłoneczne. Mamę ogrodniczkę ucieszy nowa roślina lub zestaw niezbędnych narzędzi. Miłym upominkiem może być też nowy telefon z dobrym aparatem i dodatkową kartą pamięci na wszystkie piękne chwile. 

 Prezent dla mamy od córki na imieniny- pomysły na poprawę humoru 

Prezent dla mamy od córki na imieniny powinien być wyjątkowy, przeważnie córki doskonale wiedzą co kupić: flakon ulubionych perfum, dedykowana biżuteria, jedwabna apaszka, modna torebka- to wszystko sprawi radość i poprawi humor w chwilach zwątpienia. Dobrym pomysłem będą też wspólne zakupy, to bardzo popularny sposób na spędzanie czasu z mamą. Wspólne poszukiwanie skarbów to nie tylko dobra zabawa, ale też doskonała okazja do rozmowy na tematy, na które zwykle brakuje nam czasu. Każda okazja jest dobra, nawet jeśli będą to po prostu zakupy. 

Zobacz też: Prezent dla przyjaciółki na urodziny- 15 pomysłów w różnych kategoriach wiekowych

Więcej o: