Muzyka do biegania: sprawdź naszą playlistę do biegania

Muzyka do biegania poprawia nastrój i motywuje do ćwiczeń. Pomaga też złapać rytm. Sprawdź jak biegać bezpiecznie i stwórz z nami wymarzoną listę utworów.

Bieganie to jeden z ulubionych sportów Polaków, nie wymaga dużych nakładów finansowych, pozwala szybko zredukować stres i w krótkim czasie pozytywnie wpływa na wygląd sylwetki. Bieganie z muzyką pomoże nas dodatkowo zmotywować i oderwać się od codziennych problemów, poniżej znajdziesz kilka rytmicznych utworów z playlisty do biegania. 

Bieganie z muzyką czy bez- jak biegać bezpiecznie? 

Bieganie z muzyką czy bez? To pytanie zadają sobie osoby, które są na początku swojej przygody z bieganiem. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bieganie z muzyką może być niebezpieczne zwłaszcza w mieście, zdecydowanie przed przekroczeniem ulicy nawet na przejściu dla pieszych należy zdjąć słuchawki i się po prostu zatrzymać. Z drugiej strony kwestia biegania z muzyką czy bez w bezpiecznym miejscu, takim jak bieżnia na popularnym boisku zależy już tylko od nas samych. Ulubiony utwór może wyznaczać konkretny odcinek lub zwyczajnie dodać nam sił w chwilach zwątpienia. 

Zobacz wideo Jakie badania dla biegacza?

Jaka jest najlepsza muzyka do biegania? Cechy idealnego utworu 

Muzyka do biegania powinna pozytywnie oddziaływać na nasze emocje, bez względu na to, czy mamy przed sobą szybki sprint, czy delikatny trucht wybrany utwór musi sprawić, że na mecie poczujemy się lepiej niż na starcie. Poniżej dowiesz się więcej na temat tego, jaka muzyka do biegania będzie najlepsza i co wyróżnia idealny utwór. 

Muzyka do biegania BPM, liczy się rytm 

Najlepsza muzyka do biegania? Można ją dopasować przy pomocy liczby uderzeń na minutę. Najbardziej polecana muzyka do biegania jeśli chodzi o BPM (beats per minute) to właśnie szybkie i rytmiczne piosenki mają najwyższe tempo. Pamiętaj jednak, że dobór muzyki do bieganie jest zawsze kwestią indywidualną.

Melodia do nucenia w trakcie biegania

Piosenka do biegania powinna też być bardzo melodyjna, tak aby podczas treningu łatwo można ją było zanucić. Tak zwane zgrane nuty skłaniają do podjęcia wysiłku.

Dobrze znany utwór to przepis na sukces

Dokładnie tak jak podczas jazdy samochodem najlepiej słucha się znanych utworów. Podczas biegu musimy być skoncentrowani, więc nowości muzyczne mogą nie być najlepszym wyborem.  

Playlista do biegania- 20 znanych utworów z wysokim BPM

Oto nasza playlista do biegania:

 1. Happy Pharell Williams 
 2. Stronger Kanye West 
 3. My Love Justin Timberlake
 4. Music Madonna
 5. Into The HeartU2
 6. Rolling in the Deep Adele
 7. The Beautiful OccupationTravis
 8. Surrender Kool & The Gang
 9. Raise Your Glass Pink 
 10. Gone Shootin'AC/DC
 11. Livin' On A Prayer Bon Jovi 
 12. Moves Like Jagger Maroon 5 ft. Christina Aguilera 
 13. Baila Me Gipsy Kings
 14. Beautiful Day U2 
 15. Jump Van Halen 
 16. Livin' On A Prayer Bon Jovi 
 17. We Are The Champions  Queen 
 18. We Found Love Rihanna ft. Calvin Harris
 19. All The Small Things Blink 182 
 20. Galvanize The Chemical Brothers 

Zobacz też: Nietypowy domowy trening hitem Instagrama! Rekwizyt, który masz w łazience, urozmaici twoje ćwiczenia

Więcej o: