Sygnety damskie - Twoja prywatna pieczęć. Co będzie absolutnym hitem tego sezonu? Sprawdź koniecznie!

Sygnety damskie to wbrew pozorom bardzo uniwersalna biżuteria, którą nosimy zarówno do pracy jak i w formie pierścionka zaręczynowego. Sprawdź historię sygnetu i dowiesz się, jak nosić męską biżuterię.

Słowo sygnet pochodzi od łacińskiego signum - znak. Rodzaj ozdobnego pierścienia dawniej zarezerwowanego tylko dla mężczyzn, spełniał praktyczną rolę pieczęci do laku. W miejscu oczka sygnet posiadał herb lub monogram, który był potwierdzeniem dla ważnych dokumentów. Z czasem sygnet stał się po prostu ozdobą przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Oprócz roli pamiątki rodzinnej ozdobny sygnet podkreśla też prestiż właściciela. Absolwenci najlepszych amerykańskich uczelni otrzymują sygnety z symbolem danej placówki. Znane są też sygnety patriotyczne, ale większość to po prostu ozdobne pierścionki. Współczesna moda kobieca odważnie sięga po elementy dostępne wcześniej tylko dla mężczyzn. Sygnety damskie złote lub sygnety damskie srebrne coraz częściej pojawiają się w stylizacjach także tych do pracy. Zastanawiasz się, jaki sygnet damski wybrać? Sprawdź nasze propozycje.

Jaki sygnet damski wybrać? - gotowe pomysły na stylizację 

Sygnet nie jest delikatną ozdobą, dlatego lepiej prezentuje się bez innych dodatków. Zastanawiasz się, jak nosić i jaki sygnet damski wybrać? Postaw na minimalizm. Poniżej prezentujemy najciekawsze stylizacje: 

Sygnety damskie złote plus delikatna sukienka 

Złoty sygnet to idealny dodatek do letnich sukienek, ładnie podkreśli opaleniznę i wprowadzi trochę słońca nawet do zestawu typu basic. 

 
 
Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Sygnety damskie srebrne na wieczór 

W towarzystwie małej czarnej i mocnego makijażu sygnet odnajdzie się naturalnie. Co więcej, można postawić na odważny motyw - wzory na sygnetach damskich w formie czaszki lub typowego męskiego pierścionka wyjątkowo pasują do rockowej stylizacji. Pocieszający jest fakt, że większość odważnych wzorów nie kosztuje dużo, nie trzeba więc tracić majątku na tanie sygnety damskie na jeden wieczór. 

 
 
 

Sygnety damskie - wzory do pracy 

Po nocnej imprezie w ostrym świetle dnia sygnet z pewnością zostanie zauważony, dlatego rano czaszki i tygrysy lepiej zamienić na proste formy. Aktualnie bardzo modne są sygnety z oczkiem przypominającym spłaszczoną monetę, ten motyw pojawia się też na naszyjnikach

 
 

Sygnety damskie - tanie dla nastolatek 

Młodość rządzi się swoimi prawami, to czas na poszukiwanie własnego stylu i pustki w portfelu. Moda nie musi być droga, kolorowe sygnety damskie kosztują niewiele i  jednocześnie są bardzo efektowne.

 
 

 Jaki sygnet damski wybrać na zaręczyny? 

Wbrew pozorom sygnet damski to bardzo minimalistyczna i elegancka opcja na zaręczyny lub w formie biżuterii ślubnej. Niepowtarzalny wzór czyni taki pierścionek naprawdę wyjątkowym. Aktualnie bardzo modne są ślubne zestawy, które mogą składać się nawet z kilku elementów. Poniżej kilka przykładów. 

 
 
 

Zobacz też: Biżuteria ślubna do włosów - wianek, spinka, a może tiara? Co będzie hitem tego sezonu? [ZDJĘCIA]

Więcej o: