Basia Kurdej-Szatan bez makijażu. Pokazała, co ciąża zrobiła z jej twarzą

Basia Kurdej-Szatan udostępniła na Instagramie zdjęcia, do których zapozowała bez grama makijażu na twarzy. Jak się okazało, aktorka zmaga się z problemem, który dotyka wiele młodych mam. - Też mam, na zimę zbledną - pisały pocieszająco obserwatorki.

Barbara Kurdej-Szatan jest prywatnie mamą dwojga dzieci. Aktorka wraz ze swoim mężem Rafałem Szatanem wychowują 9-letnią córkę Hannę i syna Henryka, który przyszedł na świat we wrześniu ubiegłego roku. Aktorka, która w mediach społecznościowych stara się promować naturalność, niejednokrotnie pokazywała już, jak ciąża wpłynęła na jej ciało. Tak stało się i tym razem.

Zobacz wideo

Barbara Kurdej-Szatan bez makijażu. Zmaga się z melasmą

Kurdej-Szatan opublikowała na swoim profilu na Instagramie serię wakacyjnych fotografii, wykonanych przez jej męża, Rafała Szatana, do których zapozowała bez grama makijażu na twarzy. - Foto pod tytułem "podróżniczka mająca dość upału", w roli głównej: przebarwienia pociążowe. Ale i tak mi się podoba. Mąż mi takie cyknął - napisała w opisie pod zdjęciami, nawiązując do ciemniejszych plamek, jakie można zauważyć na jej twarzy. Jak się okazało, wiele obserwatorek aktorki również zmaga się z podobnym problemem.

 
Piękna Podróżniczka. Też mam przebarwienia i wyglądam jakbym miała wąsy
Zanim przeczytałam: „oooo mam identyczne przebarwienia"
Ja też mam i jest cudownie, na zimę zbledną
Życie, naturalność. Pięknie

- pisały w komentarzach, podkreślając, że jest to zupełnie naturalne. 

Przebarwienia skórne, zwane melasmą czy też ostudą, są typowym zjawiskiem dla kobiet w i po ciaży - zmaga się z nimi co druga młoda mama. Powstają w wyniku zaburzeń hormonalnych, które prowadzą do zwiększonej wrażliwości na słońce. Przyjmują postać rozległych ciemnobrązowych plam, występujących zazwyczaj wokół ust, na czole i skroniach. 

Więcej o: