Ma naturalnie białe rzęsy i brew. O jej niezwykłej urodzie zrobiło się głośno

Za sprawą unikalnej urody kobieta stała się gwiazdą TikToka. Jeszcze kilka lat temu z pewnością nie podejrzewała, że choroba, która była źródłem kompleksów, sprawi, że zdobędzie popularność w mediach społecznościowych.

Victoria Santiago jest gwiazdą TikToka. Fanów zdobyła dzięki swojej nietypowej urodzie. Kobieta ma białe rzęsy i jedną białą brew. 

Zobacz wideo Piękne rzęsy bez doklejania sztucznych. Kilka trików:

Bielactwo nabyte i depresja

Już jako nastolatka Victoria zmagała się łupieżem pstrym. Ta infekcja grzybicza prowadziła do powstawania plam na skórze. W 2016 roku usłyszała kolejną diagnozę. Okazało się, że rozwinęło się u niej bielactwo.

Bielactwo nabyte to choroba, która dotyka skórę pozbawiając ją barwnika, jakim jest melanina. Melanocyty, czyli komórki odpowiedzialne za zabarwienie skóry ulegają zniszczeniu lub zostają zaburzone ich funkcje. Na skórze pojawiają się jaśniejsze plamy. Choroba ta nie zagraża życiu chorego, jednak ma bardzo negatywny wpływ na jakość życia. Pojawiające się plamy pogarszają samopoczucie i zmniejszają samoocenę. Tak też było w przypadku Victorii. Wskutek choroby rozwinęła się u niej depresja. 

"Płakałam w czasie robienia makijażu"

Gdy zachorowała, niektóre z jej włosów stały się zupełnie białe (między innymi rzęsy i brew). - Płakałam  w czasie robienia makijażu. Byłam załamana - wyznała Victoria w jednym z wywiadów. Jak dodała w zaakceptowaniu sytuacji, nie pomagały reakcje innych ludzi. Wiele osób przyglądało jej się i komentowało jej nietypowy wygląd. 

Po latach kobieta znalazła pocieszenie w mediach społecznościowych. Szczególną popularnością cieszy się jej profil na TikToku. Fani Victorii zapewniają, że kochają jej naturalny wygląd. - To, że zaakceptowała swoją inność, pomogło mi zaakceptować w ogóle swój wygląd. Tak jak inni, mam czasami gorsze dni, ale ogólnie rzecz biorąc, kocham siebie - wyznała Victoria. 

 
 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: