Krystyna Janda udostępniła horrendalny rachunek za leki. "Idąc do apteki mam dreszcze"

Krystyna Janda aktywnie komentuje wydarzenia z kraju, chętnie zabierając przy tym głos na ważne społecznie tematy. Teraz aktorka zwróciła uwagę na problem wysokich cen, jakie seniorzy muszą płacić za niezbędne leki. Udostępniony przez nią paragon z apteki opiewa na horrendalną sumę.

Krystyna Janda regularnie zabiera głos w ważnych społecznie sprawach. Teraz aktorka zdecydowała się nawiązać do projektu "leki 75+", który ma zapewniać osobom po 75. roku życia darmowe recepty na leki. Nie każdy senior może jednak liczyć na wsparcie programu, a kwoty niektórych medykamentów przyprawiają o zawrót głowy.

Zobacz wideo

Janda udostępniła paragon z apteki. Seniorzy powątpiewają w działanie programu "leki 75+"

Janda udostępniła w swoich mediach społecznościowych zdjęcie paragonu z apteki, opiewającego na horrendalną kwotę 849,72 złotych. - Darmowe leki na receptę dla 75! - napisała pod paragonem internautka, której post udostępniła Janda. Jak zapewniła autorka zdjęcia, na paragonie znajdują się jedynie leki przepisane przez lekarza, które musi zażywać na co dzień.

W niektórych przypadkach przedsiębiorcy mogą proponować konsumentowi zaciągnięcie nowej pożyczki na spłatę poprzedniej w innej firmieEmerytura bez podatku tabela - zmiana nie będzie korzystna dla wszystkich

Post wywołał burzę wśród internautów, którzy zaczęli powątpiewać w działanie programu "leki 75+".

Znam to z autopsji
Nie zachowuję paragonów, ale moje "bezpłatne" leki (mam 79 lat) też kosztują ok. 500 złotych miesięcznie
Ja idąc do apteki mam dreszcze, jaki rachunek trzeba będzie zapłacić

- pisali rozżaleni.

Darmowe recepty w ramach projektu "leki 75+" przysługują, każdej osobie, która ukończyła 75. rok życia. Dany lek musi jednak znajdować się w wykazie bezpłatnych leków, który co dwa miesiące ustala Ministerstwo Zdrowia

EmeryturaZasiłek przedemerytalny 2021: Jakie warunki należy spełnić aby go otrzymać?

Więcej o: