Suknia ślubna Meghan Markle najpopularniejszą suknią ślubną dekady. Wyprzedziła księżną Kate

Suknia ślubna Meghan Markle zaskoczyła prostotą i skromnością. Jak się jednak okazuje, to właśnie ta kreacja znalazła się na szczycie rankingu najpopularniejszych sukien ślubnych dekady. Wyprzedziła nawet księżną Kate.

Spektakularna suknia ślubna księżnej Diany na zawsze zapisała się w historii mody i wygląda na to, że nie inaczej stanie się także z kreacjami Meghan Markle i księżnej Kate, których suknie znalazły się właśnie na szczycie listy najpopularniejszych sukien ślubnych ostatniej dekady. Co może jednak nieco dziwić, to suknia księżnej Sussex zajęła zaszczytne pierwsze miejsce w rankingu.

Zobacz wideo

Suknie ślubne Meghan Markle i księżnej Kate na szczycie listy najpopularniejszych sukien ślubnych dekady

Brytyjska witryna "Find Me a Gift" przeprowadziła analizę liczby internetowych wyszukiwań sukien ślubnych gwiazd, na podstawie których sporządziła ranking najpopularniejszych sukien ślubnych ostatniej dekady. Jak się okazało, najchętniej wyszukiwaną w internecie suknią ślubną jest kreacja Meghan Markle, która odnotowała średnio 21 900 wyszukiwań miesięcznie w samej Wielkiej Brytanii. Kreacja księżnej Kate znalazła się dopiero na drugim miejscu. 

 

Suknia ślubna Meghan Markle była ogromnym zaskoczeniem dla fanów rodziny królewskiej, którzy spodziewali się zdobnej kreacji w stylu innych sukien ślubnych, jakie mogliśmy podziwiać dotychczas podczas innych królewskich ślubów. Mimo to skromna kreacja z dekoltem w łódkę zachwyciła miliony kobiet na całym świecie, które do dziś inspirują się suknią księżnej Sussex.

Popularność sukni zdziwiła nawet samą projektantkę, Clare Waight Keller, dyrektor artystyczną domu mody Givenchy. - Nie miałam pojęcia, jak doniosłe to będzie - przyznała Keller. - Ostatnim razem, gdy odbyło się królewskie wesele, tak naprawdę nie było Instagrama ani żadnej z tych ogromnych sieci społecznościowych. Więc naprawdę mnie to zaskoczyło - tłumaczyła projektantka.

Księżna Kate zdecydowała się z kolei na kreację autorstwa Sary Burton z domu mody Alexander McQueen. Kreacja w odcieniu kości słoniowej z ręcznie wyszywanymi koronkami olśniła Brytyjczyków, i - co udowadnia ranking - do dziś jest jedną z najczęściej kopiowanych sukien ślubnych.

 
Więcej o: