Masz nowe buty? Spryskaj je lakierem do włosów. To bardzo skuteczna sztuczka

Lakier do włosów ma wiele zastosowań. Przykładowo, jest on bardzo pomocny w przypadku pewnego powszechnego problemu, który pojawia się po zakupie nowego obuwia.

Farbujące buty to bardzo powszechny problem. Wbrew pozorom dotyczy nie tylko taniego obuwia. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Oto najlepsze domowe sposoby.

Zobacz wideo Najlepszy sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji?

Masz nowe buty? Spryskaj je lakierem do włosów

Co może uwolnić nas od uciążliwych przebarwień na stopach? W sklepach znajdziemy preparaty impregnujące wnętrze obuwia, które hamują wydzielanie się barwnika. Są jednak znacznie tańsze metody.

Jeden z najlepszych sposobów zakłada wykorzystanie lakieru do włosów. Stworzy on na materiale powłokę ochronną, która zahamuje farbowanie. Co należy zrobić, jeśli chcesz osiągnąć taki efekt? Wystarczy spryskać obficie lakierem wnętrze buta. Pamiętaj jednak o tym, by co jakiś czas powtarzać zabieg (lakier dosyć szybko się wyciera). 

Farbujące buty - skuteczny domowy sposób

Pomocny w takich przypadkach może okazać się także ocet. Co należy zrobić? Nasącz octem ściereczkę, a następnie przetrzyj nią wnętrze butów. Aby usunąć zapach octu, wsyp do buta odrobinę sody oczyszczonej lub włóż do ich środka torebkę z herbatą. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: