Przekrój cebulę na pół i potrzyj nią dłonie lub stopy. Nie pożałujesz efektu

Cebula wcale nie musi nam służyć jedynie podczas gotowania. Choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę, oprócz wielu zastosowań w kuchni, można użyć ją również do wielu innych rzeczy. Sprawdź, co się stanie, kiedy natrzesz cebulą dłonie lub stopy.
Zobacz wideo Płaczesz podczas krojenia cebuli? Sprawdź, jak tego uniknąć

O tym, że cebula jest bardzo zdrowa nie trzeba chyba nikomu przypominać. Warzywo to od wieków jest doceniane ze względu na swoje właściwości lecznicze. Cebula jest bowiem bogata m.in. w substancje bakteriobójcze, a także witaminę C, dzięki czemu pomaga podczas przeziębienia czy poprawia odporność. Ponadto jest też bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Choć z jej leczniczych właściwości najlepiej korzystać jedząc ją na surowo, to wiele osób nie wyobraża sobie również bez niej codziennego gotowania. Jednak wbrew pozorom cebula nadaje się nie tylko do jedzenia. Otóż pomysłowość ludzka nie zna granic, dzięki czemu znaleziono dla niej także inne zastosowania, które mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennym życiu. Cebulę można bowiem wykorzystać m.in. w pielęgnacji włosów, by przyspieszyć ich porost czy naszej skóry.

Przekrój cebulę na pół i potrzyj nią dłonie lub stopy. O tym działaniu mówi się rzadko, a efekt może zaskoczyć

Przebarwienia na dłoniach to problem, z którym zmaga się wiele osób, jednak mało kto wie, że w takiej sytuacji z pomocą może przyjść właśnie cebula. Wystarczy ją przekroić i natrzeć jej wnętrzem dłonie oraz paznokcie. W ten sposób pozbędziesz się przebarwień, a także wzmocnisz paznokcie i przywrócisz płytce zdrowy kolor.

Cebula pomoże również rozwiązać problem brzydkiego zapachu stóp, dzięki swojemu antybakteryjnemu, bakteriobójczemu i grzybobójczemu działanie. Można włożyć pokrojoną w plastry cebulę do skarpetek i trzymać przez 15-20 min lub nacierać nią stopy. Dodatkowo cebula działa zmiękczająco na zrogowaciałą skórę pięt.

Cebulę możesz użyć także w sytuacji ukąszenia przez komara czy osę przykładając do tego miejsca plasterek warzywa. Zabieg ten skutecznie złagodzi ból oraz świąd. To stary sposób, który z pewnością świetnie znają nasze babcie.

Więcej o: