Jak się ubierać, żeby wyglądać szczuplej? Poznaj trzy złote zasady. Sprawdź, jak wyglądać szczuplej w 2 sekundy

Jak się ubierać, żeby wyglądać szczuplej? Wrażenie, że niektóre ubrania zwyczajnie nam nie służą, jest słuszne. Szukasz pomysłu na stylizacje, które optycznie wysmuklą sylwetkę? Sprawdź proste patenty, które gwarantują natychmiastowy efekt.
Zobacz wideo Moda zrównoważona albo eco aware - czym jest? Jak zmienia się branża?

Jak wyglądać szczuplej? To pytanie towarzyszy wielu osobom i to nie tylko tym, które zmagają się z otyłością. Stylizacje wyszczuplające sprawiają, że czujemy się pewniej, a zmiany mogą rozpocząć się tu i teraz w zaciszu garderoby. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak się ubierać, aby wyglądać szczupło. 

Ubiór wyszczuplający - jak zachować proporcje?  

Często nawet bardzo szczupłe osoby popełniają podstawowy błąd w postaci obcisłych ubrań zakładanych od stóp do głów. Tymczasem, aby zachować odpowiednie proporcje, należy podjąć decyzję: obcisły dół lub obcisła góra.   

  • Sylwetka, którą charakteryzują szczupłe ramiona i szerokie biodra będzie się dobrze prezentować na przykład w szerszych jeansach w stylu lat 90. w towarzystwie obcisłej koszuli lub crop topu. 
 
 
 
  • Szczupłe nogi i szerokie ramiona, czyli sylwetka o kształcie kielicha będzie lepiej wyglądać w obcisłych spodniach do luźnej gry.  Ubiór wyszczuplający zawsze warto komponować na bazie tego właśnie kontrastu. 
 
 
 

 Stylizacje wyszczuplające - gra w kolory 

Nie bez znaczenia jest też kolor, partie ciała, które chcemy wyszczuplić, ubieramy w ciemne ubrania, zalety eksponujemy w jasnej odsłonie lub intensywnym kolorze.  Zdecydowanym błędem jest przecinanie sylwetki za sprawą na przykład białego T-shirtu, który wystaje spod ciemnego swetra do ciemnych spodni. 

 
 

Jak się ubierać, aby wyglądać szczupło? - wysoka talia 

"Mom jeans" nie zawsze dobrze prezentują się na kobiecej sylwetce, ale warto próbować. Poszukiwanie idealnej pary spodni lub spódnicy, które ukryją boczki i wystający brzuch warto zacząć od hasła high waist - czyli wysoka talia. Po latach biodrówek kobiety dały się w końcu przekonać do spodni, które budują talię i skutecznie maskują bieliznę, także tę wyszczuplającą. 

 
 
 
 

Jak wyglądać szczuplej w 2 sekundy? 

Nic tak nie wyszczupla jak wysokie obcasy, dodatkowo monochromatyczny zestaw ze spodniami sprawi, że nogi optycznie się wydłużą. To, o czym warto pamiętać to fakt, że wysokie obcasy nie lubią konkurencji i najlepiej prezentują się w towarzystwie typowo casualowych stylizacjach w stonowanych kolorach. 

 

Zobacz też: Tajemnicze symbole na metkach. Sieciówki manipulują rozmiarami? "Pomyślcie, jak to musi oddziaływać na psychikę"

Więcej o: