Spryskaj swoje buty lakierem do włosów. Efekt? Zaskakujący! Uwolni od uciążliwego problemu

Lakier do włosów wcale nie musi służyć tylko do tego, do czego z góry został przeznaczony. Choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę, oprócz utrwalania fryzury, można użyć go również do wielu innych rzeczy. Można np. spryskać nim buty i uwolnić się od uciążliwego problemu. Efekt z pewnością się zaskoczy.
Zobacz wideo Nieprzyjemnie pachnące buty? Z tym trikiem pozbędziesz się problemu

Wbrew pozorom lakier do włosów może posłużyć nam nie tylko do utrwalania fryzury. Jako że pomysłowość ludzka nie zna granic, znaleziono dla niego wiele innych zastosowań, które mogą przyjść z pomocą w codziennym życiu. Świetnie sprawdza się np. do przedłużania świeżości firanek czy utrwalaniu makijażu. Ponadto przyjdzie na pomoc również butom i uwolni od problemu, z którym boryka się wiele osób. W jaki sposób? Wyjaśniamy dokładnie poniżej. 

Spryskaj swoje buty lakierem do włosów - prosty sposób na to, by buty nie farbowały

Niektóre buty mają tendencję do farbowania, przez co niszczą nasze skarpetki, a nawet odbarwiają skórę. Choć w sklepach obuwniczych znaleźć można specjalne preparaty, które zaimpregnują wnętrze obuwia i  zahamują wydzielanie barwnika, to zamiast wydawać pieniądze na specjalistyczne produkty, można sięgnąć po lakier do włosów, który w swojej łazience posiada większość osób. Wystarczy obficie spryskać nim wnętrze butów i pozostawić do wyschnięcia. Po tym czasie lakier stworzy on na materiale pewnego rodzaju ochronną powłokę, która powstrzyma farbowanie. Z czasem lakier jednak się wyciera, więc zabieg trzeba od czasu do czasu powtarzać. 

Spryskaj ubrania lakierem do włosów - genialny trik na pozbycie się sierści

Lakier do włosów sprawdzi się jednak nie tylko w przypadku farbujących butów. Z powodzeniem można użyć go, by usunąć sierść z ubrań. Może jest to zaskakujące, ale dzięki lakierowi do włosów będzie to o wiele łatwiejsze. Wystarczy, że delikatnie spryskasz zabrudzone ubranie lakierem do włosów z odległości około 30 cm, a następnie zbierzesz sierść czystą szmatkę lub ręcznikiem papierowym.   

Więcej o: