Jolanta Kwaśniewska wraca wspomnieniami do roli Pierwszej Damy. "Pisano o mnie Hillary Clinton Wschodu"

Jolanta Kwaśniewska podczas pełnienia roli Pierwszej Damy zasłużenie zapracowała na miano ikony stylu. Była już prezydentowa zawsze prezentowała się nienagannie, a jej stylizacjami inspirowały się tysiące Polek. - Sama płaciłam za wszystkie ubrania, sama się czesałam i robiłam makijaż - zdradziła teraz Kwaśniewska.

Jolanta Kwaśniewska podczas prezydentury męża aktywnie udzielała się jako Pierwsza Dama, czym zyskała sobie szacunek Polaków, którzy do dziś uważają ją za najlepszą prezydentową w historii kraju. Przez lata zapracowała sobie także na miano ikony stylu, a jej perfekcyjnymi stylizacjami chętnie inspirowały się tysiące Polek. Teraz, Kwaśniewska postanowiła powrócić wspomnieniami do tego okresu, zdradzając kulisy swojej roli.

Zobacz wideo

Jolanta Kwaśniewska o byciu Pierwszą Damą: ta presja nie jest łatwa

- Wszyscy oczekują, że Pierwsza Dama będzie godnie reprezentowała kraj, prasa ocenia jej ubiór, fryzurę. Ta presja nie jest łatwa. Pewnie nie uwierzycie, ale będąc małżonką prezydenta, sama płaciłam za wszystkie ubrania, sama się czesałam i robiłam makijaż - zdradziła Kwaśniewska w rozmowie z magazynem "Viva".

Jak mówi, z pozoru błahe kwestie, jak fryzura, czy makijaż, odgrywały w jej pracy znaczącą rolę. - Zdawałam sobie sprawę, że wszystko jest ważne. Jak mam obcięte włosy, czy mam odpowiedni makijaż, jak jestem ubrana. Małe rzeczy, które w moim prywatnym życiu nie miały znaczenia, tu urastały do rangi sprawy wagi państwowej - tłumaczyła.

Małgorzata Kożuchowska ma coraz dłuższe włosy. Jak wygląda w nowej fryzurze? (zdjęcie ilustracyjne)Małgorzata Kożuchowska ma coraz dłuższe włosy. Jak wygląda w nowej fryzurze?

Kwaśniewska doskonale odnalazła się jednak w tej roli, a jej nienaganne i zawsze modne stylizacje zapewniły jej miano "Hillary Clinton Wschodu". - Kiedy gdzieś przyjeżdżałam, pisano o mnie: "Hillary Clinton Wschodu" i to dookreślenie powodowało, że media nie tylko w Polsce bardziej interesowały się mną, niż mogłoby to wynikać z mojej roli - wyjaśnia była Pierwsza Dama, tłumacząc, z jaką presją musiała się mierzyć w tamtym okresie.

Co więcej, jak zdradziła w jednym ze starszych wywiadów dla magazynu, prezentowane przez nią wtedy stylizacje wcale nie zgodne z jej prawdziwym stylem. - Ubierałam się wbrew sobie, ponieważ tak naprawdę te kostiumiki, sukienusie takie, to nie jest to, co kocham, bo ja dobrze się czuję w takiej sportowej elegancji, ja lubię z takim zadziorem się bardziej ubrać i czasem tak się ubieram - wyznała.

Natalia BalickaPrzez tę suknię stała się pośmiewiskiem. Polska reprezentantka szczerze o kreacji

Więcej o: