Joanna Koroniewska o hejcie w sieci. "Otrzymałam wiadomość, że jestem żałosną, heblowaną dechą, zerem"

Joanna Koroniewska po raz kolejny poruszyła temat bezwzględnych komentarzy w sieci. - Niektórzy ludzie odczuwają jakąś sadystyczną przyjemność w zadawaniu innym bólu, sprawianiu przykrości i odbieraniu godności... - napisała aktorka, która regularnie pada ofiarą nienawistnych wiadomości internautów.

Joanna Koroniewska otwarcie przeciwstawia się uprzedmiotowieniu kobiet i wyidealizowanym ideałom piękna. Aktorka po raz kolejny opublikowała w sieci obszerny post o hejcie w sieci, zainicjowany przez niedawne wyznanie Patrycji Kazadi, która przyznała, że przez negatywne komentarze internautów miała myśli samobójcze. 

Zobacz wideo

Joanna Koroniewska o kompleksach i negatywnych komentarzach: bycie poddawanym brutalnej krytyce w końcu złamie każdego

-Czy każdy z nas ma kompleksy? Moim zdaniem tak. Możemy je ukrywać, możemy nad nimi pracować, ale tak - każdy ma jakieś swoje traumy, niedoskonałości, które obniżają nasze poczucie własnej wartości. To ludzkie - żaden wstyd ani dowód słabości! - zaczęła wywód Koroniewska.

- Wydawać by się mogło, że osoby pracujące w mediach są bardziej odporne, a lata doświadczeń i mierzenia się z krytyką sprawiły, że mamy twardą skórę i nic nie robi na nas wrażenia! To często są tylko pozory, maska, za którą kryją się różne większe i mniejsze ludzkie dramaty! A internet jest bezwzględny - kontynuowała, dodając, że sama ma dystans do swojej osoby i nauczyła się śmiać ze swoich niedoskonałości. Przyznała jednak, że każdy ma swoją granicę, a ciągłe mierzenie się z krytyką, potrafi złamać nawet najtrwadszą osobę.

- Dostaję tysiące komentarzy, wiadomości na temat tego, jaka jestem beznadziejna, jaka głupia, pusta, próżna, ale też za chuda, za płaska czy za brzydka. Niektórzy ludzie odczuwają jakąś sadystyczną przyjemność w zadawaniu innym bólu, sprawianiu przykrości i odbieraniu godności... Ledwie 2 dni temu otrzymałam wiadomość od Pani, że jestem żałosną, heblowaną dechą, zerem pozbawionym kobiecości i samokrytyki! (...) Oczywiście z jednej strony muszę sobie radzić z takimi sprawami, z drugiej ciągłe bycie poddawanym brutalnej krytyce w końcu złamie każdego! - zwierzyła się Koroniewska, przytaczając skandaliczny komentarz jednej z internautek.

- W ostatnim czasie głośno było na świecie o licznych przypadkach wybitnych sportowców, którzy przygnieceni ciągłą krytyką i obrzydliwymi komentarzami wycofywali się z rywalizacji z powodu depresji. Jeżeli wpędzenie innych w poważną chorobę jest celem hejterów i tabloidowych mediów, to moim zdaniem powinno być to karane tak samo jak każde inne doprowadzenie do uszczerbku na zdrowiu! - zakończyła stanowczo, zachęcając też do śledzenia cyklu rozmów zainicjowanych przez Kazadi, które mają poruszać tematy bodyshamingu, hejtu w sieci, czy samoakceptacji.

 
Więcej o: