Rolety materiałowe to świetny wybór do domu! Chronią przed słońcem i ograniczają widoczność pomieszczeń z zewnątrz

Materiałowe rolety wewnętrzne sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu. Chronią pomieszczenia przed nasłonecznieniem i ograniczają widoczność. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadamy!

Rolety materiałowe - przesłona witryn okiennych, wnęk i regałów

Rolety materiałowe to świetna opcja do każdego wnętrza. Chronią nie tylko przed nasłonecznieniem, ale i ograniczają widoczność pomieszczeń z zewnątrz. To też estetyczny dodatek, który urozmaica wystrój mieszkania. By stworzyć efektowną dekorację, warto zwrócić szczególną uwagę na gamę wzorów i kolorów tkanin. Jasne i transparentne materiały to bardzo dobry wybór do małych pomieszczeń - takie rolety optycznie powiększą pokój i go rozświetlą. Wzorzyste materiały będą w sam raz do salonu lub kuchni. Nadadzą wnętrzu głębię i przestrzenność. W sypialniach warto zdecydować się na tkaniny typu blackout - takie rozwiązanie pozwoli na całkowite zaciemnienie wnętrza. 

Materiałowe rolety wewnętrzne sprawdzą się też jako przesłona wnęk i regałów. Pasują do każdego typu okien. Łatwo się je montuje, a intuicyjny system obsługi sprawia, że codzienne użytkowanie jest szybkie i wygodne. Warto zaznaczyć, ze wszystkie tkaniny są przyjazne alergikom (posiadają wymagane atesty).

Rolety wewnętrzne dzień-noc. W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

Roleta wewnętrzna dzień-nocRoleta wewnętrzna dzień-noc fot. Anwis

Nasz wybór padł na wewnętrzne rolety dzień-noc. Jak wyglądają w praktyce? Taka osłona składa się z naprzemiennie ułożonych, poziomych pasów tkaniny. Jeden z pasów ma postać siatki, która przepuszcza promienie słoneczne, z kolei drugi - ogranicza widoczność. Dzięki temu można łatwo modyfikować ilość światła, jakie dostaje się do wnętrza (bez konieczności podnoszenia całej rolety). Położenie osłony możesz zmieniać  za pomocą przesuwania fragmentów materiałów. Efekt zaciemnienia uzyskasz, jeśli ustawisz dwa różne pasy naprzeciwko. 

 
Więcej o: