Co łączyło Martę Kaczyńską i Małgorzatę Rozenek? Mało znany fakt z ich przeszłości

- Nie spotykały się, ale Gosia interesowała się losami Marty. A jej ojciec, przyjaciel Lecha, opowiadał, co u niej słychać: o wczesnym macierzyństwie, rozwodzie z mężem, ślubie z Marcinem Dubienieckim - zdradził informator "Na Żywo".

Jak poinformował tygodnik "Na Żywo" Marta Kaczyńska i Małgorzata Rozenek-Majdan były w przeszłości przyjaciółkami. Ich ojcowie poznali się na początku lat 90. Lech Kaczyński, który został prezydentem w Najwyższej Izbie Kontroli, przeprowadził się wraz z rodziną do stolicy. W Warszawie poznał Stanisława Kostrzewskiego. Ojciec Małgorzaty Rozenek-Majdan od 1991 roku był dyrektorem Departamentu Organizacyjnego NiK.

Zobacz wideo Majdan o PiS: Traktują wyborców jak matołów

Co łączyło Martę Kaczyńską i Małgorzatę Rozenek?

Mężczyźni szybko zaprzyjaźnili się, a ich rodziny zaczęły wspólnie spędzać czas. Marta i Małgorzata, które były w tym czasie nastolatkami, także stały się przyjaciółkami. Co więcej, dziewczyny uczęszczały do tej samej szkoły baletowej. 

W pewnym momencie ich drogi jednak się rozeszły. Jak informuje "Na Żywo", Marta Kaczyńska stała się buntowniczką. Ogoliła głowę, chodziła w glanach. - Miałam wtedy dwanaście lat, chodziłam w glanach kupionych pod Pałacem Kultury i przez pewien czas nosiłam dość oryginalną fryzurę. [...] Mama właściwie nie miała nic przeciwko temu, żebym chodziła w wojskowych butach. Kazała mi jedynie wyjąć agrafkę z ucha - opowiada o swojej fascynacji kulturą punk w książce "Moi rodzice". 

"Nie spotykały się, ale Gosia interesowała się losami Marty"

Z kolei Rozenek pozostała grzeczną dziewczynką. Dziewczyny straciły więc kontakt. Obecnie żadna z kobiet nie wypowiada się publicznie na temat łączącej ich w okresie nastoletnim zażyłości. - Nie spotykały się, ale Gosia interesowała się losami Marty. A jej ojciec, przyjaciel Lecha, opowiadał, co u niej słychać: o wczesnym macierzyństwie, rozwodzie z mężem, ślubie z Marcinem Dubienieckim - zdradził informator "Na Żywo".

Może cię także zainteresować:

Więcej o: