Aleksandra Kwaśniewska o Kindze i Agacie Dudzie. "Ta krytyka jest słuszna"

W jednym z ostatnich wywiadów Aleksandra Kwaśniewska została zapytana o zdanie na temat milczenia Kingi Dudy, która przez długi czas unikała zabrania głosu w sprawie tudnej sytuacji kobiet w Polsce. Córka byłego już prezydenta stanęła w jej obronie, podkreślając, że wypowiadanie się w sprawach publicznych nie jest jej obowiązkiem. W stosunku do Agaty Dudy nie była już jednak tak wyrozumiała. - Ta krytyka jest słuszna - powiedziała stanowczo.

- Córka prezydenta to nie jest funkcja publiczna. Tak się nam zdarzyło, że jesteśmy dziećmi rodziców, którzy pełnią, albo pełnili takie, a nie inne funkcje. Moim zdaniem nie można wymuszać zajmowania stanowisk na różne tematy - powiedziała Aleksandra Kwaśniewska w rozmowie z "Plejadą". Podkreśliła jednocześnie, że Kinga Duda sama postawiła się na świeczniku, poprzez aktywny udział w kampanii prezydenckiej.

Zobacz wideo

Aleksandra Kwaśniewska o Kindze Dudzie

- Trochę jest inaczej, kiedy uczestniczy się aktywnie w kampanii prezydenckiej. Samemu trochę daje się przyzwolenie, na to, żeby być traktowaną, jako osoba, która to stanowisko zajmuje. Co do zasady uważam, że dzieci polityków powinny mieć prawo do prowadzenia własnego życia niezależnie od funkcji rodziców - wyjaśniła Kwaśniewska.

Co łączyło Martę Kaczyńską i Małgorzatę Rozenek? Mało znany fakt z ich przeszłości Co łączyło Martę Kaczyńską i Małgorzatę Rozenek? Mało znany fakt z ich przeszłości

Z kolei w rozmowie z "Plotkiem" zapewniła, że sama nigdy nie zaangażowałaby się w kampanię prezydencką ojca. - Z drugiej strony bierze udział w kampaniach wyborczych, a tego nie robiłam i nie zrobiłabym. Ja bym wolała w ogóle trzymać się na uboczu - przyznała, zaznaczając jednocześnie, że sama "zostawiłaby w spokoju" córkę obecnego prezydenta.

Odniosła się także do krytyki wymierzonej w Agatę Dudę, która konsekwentnie nie zabiera głosu w żadnej z ważnych społecznie spraw. - Ta krytyka moim zdaniem jest słuszna. To jest funkcja - stwierdziła stanowczo.

300 plus na 'Dobry Start' (zdjęcie ilustracyjne) Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Poznaj kwotę

Więcej o: