Magda Gessler nie wpuści do swoich restauracji osób niezaszczepionych? Stanowcze stanowisko restauratorki

Magda Gessler ma stanowcze zdanie na temat restrykcji, jakie mogą zostać wprowadzone w związku z nadchodzącą czwartą falą pandemii. Zdaniem gwiazdy kulinarnych show, wstęp do restauracji powinny mieć tylko osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.

Magda Gessler nie boi się zabierać głosu na nawet najbardziej drażliwe tematy. Restauratorka słynie z ciętego języka i bezkompromisowych poglądów. Teraz gwiazda ponownie wywołała burzę, zdobywając się na szczere wyznanie na temat restrykcji związanych z kolejną falą pandemii.

Zobacz wideo

Magda Gessler o restrykcjach związanych z COVID-19

Jak się okazało, stanowisko Gessler jest dość stanowcze. Restauratorka nie ma wątpliwości co do tego, że w przypadku nadejścia kolejnej fali z knajp powinny korzystać wyłącznie osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 lub poddane testowi na jego obecność.

- Do restauracji będą wchodzić ludzie zaszczepieni, wymazani, a jak nie, to nie wejdą, tak ja to jest w Austrii i Szwajcarii - stwierdziła w rozmowie z serwisem Plejada. Gwiazda co prawda, zaliczyła drobną wpadkę powołując się na Szwajcarię, która nie zdecydowała się na razie na wprowadzenie podobnego rozwiązania.

Izabella Scorupco pokazała zdjęcie z 24-letnią córką. Fani: 'Wyglądacie jak siostry' (zdjęcie ilustracyjne)Izabella Scirupco pokazała zdjęcie z 24-letnią córką. "Wyglądacie jak siostry"

Nie da się jednak ukryć, że to właśnie gastronomia była jedną z najbardziej poszkodowanych branż od początku wybuchu pandemii, a wprowadzenie takiego rozwiązania mogłoby uchronić restauratorów przed kolejnym zamknięciem lokali. Budzi ono jednak wiele sprzeciwu wśród osób, które nie zdecydowały się zaszczepić, a zdaniem wielu wprowadzenie podobnej zasady podzieli społeczeństwo, prowadząc do licznych konfliktów.

Na ten moment w pełni zaszczepionych jest 48 proc. Polaków, co zdaniem epidemiologów nie jest wystarczające, by uchronić nas przed nadejściem kolejnej fali. A ta, zgodnie z ich prognozami, ma rozpocząć się już jesienią.

Pieniądze (zdjęcie ilustracyjne)Dochód bezwarunkowy - komu się należy? Dla wybranych czekają prawie 4 tys. zł

Więcej o: