Korek od szampana ma zastosowanie o którym mogłeś nie wiedzieć. Przydatna jest jego kolorowa końcówka

Szampana kupujemy przeważnie na specjalne okazje. Rozlewamy go do kieliszków, a butelkę umieszczamy w koszu. Jak się okazuje, kolorowa końcówka korka również może być przydatna. Jaki trik z jej użyciem można wykonać?

Zastosowanie korka od butelki po szampanie może nas zaskoczyć. Przeważnie używamy go po otwarciu alkoholu w celu zabezpieczenie nieużytej resztki przed wygazowaniem. W czym może się przydać kolorowa końcówka? Podpowiadamy genialny trik!

Zobacz wideo Anna Lewandowska zorganizowała Q&A. Odpowiedziała na pytania o alkohol

Kolorowa końcówka korka po szampanie ma ciekawe zastosowanie - poznaj przydatny trik

Na czym polega cała sztuka? Z wyciągniętego korka po szampanie należy usunąć końcówkę, którą umieszcza się w butelce. Można zrobić to za pomocą nożyczek. Wskutek tego kroku powstaje otwór z jednej strony. Otwarty z dołu korek umieszczamy ponownie na butelce od szampana. Co dalej? Wyciągamy charakterystyczną, czerwoną końcówkę i widzimy, że ona również ma otwór, ale umieszczony z drugiej strony. Sama kolorowa końcówka jest skuteczniejszym narzędziem służącym do zatrzymania bąbelków w szampanie. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dłużej wybranym alkoholem. Ten trik może nam się przydać przy wielu imprezach.

Impreza z szampanem - co podawać do tego trunku?

Przy tym musującym płynie warto pamiętać o odpowiednich przystawkach, które razem z szampanem tworzą wyjątkowe połączenie. Dobrymi wyborami będą na pewno ostrygi na lodzie, kawior, łosoś wędzony z odrobiną cytryny oraz delikatne mięso. Wiele osób stawia na szynkę parmeńską. Nie wyobrażamy sobie imprez także bez deski serów. Te pleśniowe lub owcze będą wspaniale smakowały w towarzystwie szampana. Całość warto przyozdobić winogronami. Jeżeli chcemy bardzo lekki dodatek do bąbelków, najlepszym wyborem będą wówczas truskawki

Więcej o: