Nie wyrzucaj skórki po cytrynie, włóż ją do zmywarki. Efekt cię zaskoczy

Zawsze wyrzucasz do kosza skórkę po cytrynie? To błąd! Dowiedz się, w jaki sposób możesz ją wykorzystać. Oto prosty domowy trik, który warto poznać

Skórka po wyciśniętej cytrynie najczęściej ląduje w koszu. Warto to jednak zmienić. Jak wykorzystać skórkę po cytrynie? Możesz ją na przykład umieścić w zmywarce. To banalnie prosty trik, z którego warto skorzystać. 

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne?

Nie wyrzucaj skórki po cytrynie, włóż ją do zmywarki. Efekty?

Umieść skórę po cytrynie w zmywarce, a następnie włącz odpowiedni tryb. Dzięki temu prostemu zabiegowi zniwelujesz nieprzyjemne zapachy, które dosyć często wydobywają się ze zmywarek. Poza tym skóra po cytrynie ułatwi pozbycie się osadów ze szklanek i sztućców. Zanim jednak włożysz skórkę po cytrynie do zmywarki pamiętaj o tym, by usunąć z niej ewentualne pestki, gdyż te mogą zaszkodzić urządzeniu.

Domowy odświeżacz powietrza

Skórka po wyciśniętej cytrynie umieszczona w zmywarce to naturalny, tani i ekologiczny sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu, który często wydobywa się z urządzenia. Okazuje się, że cytrynę możemy wykorzystać także przygotowując domowy odświeżacz powietrza. Oto prosty przepis krok po kroku. 

  • Będą ci potrzebne: dwie szklanki wody z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny, zapach waniliowy do ciasta oraz gałązka świeżego rozmarynu.
  • Gotuj składniki, doprowadzając do wrzenia. 
  • Przelej odświeżacz do ozdobnego naczynia wypełnionego drewnianymi patyczkami (dzięki nim zapach rozprzestrzeni się po całym pomieszczeniu). 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: