Reżyserka "Klanu" wspomina Agnieszkę Kotulankę. "Była osobą trudną we współpracy i trudno było jej pomóc"

Beata Kwapisz, reżyserka serialu "Klan" opowiedziała o współpracy ze zmarłą w 2018 roku Agnieszką Kotulanką, która przez 16 lat wcielała się w postać Krystyny Lubicz. - Agnieszka była trudną taką osobą we współpracy i trudno jej było pomóc - wyznała reżyserka.

Zmarła w 2018 roku Agnieszka Kotulanka wcielała się w postać Krystyny Lubicz już od pierwszego odcinka popularnego serialu. Rolą zaskarbiła sobie wielką sympatię widzów, zapewniając sobie tym miano jednej z najbardziej lubianych polskich aktorek. Niestety, karierę Kotulanki przerwał alkoholizm, a produkcja serialu w 2013 roku zdecydowała się ostatecznie zakończyć z nią współpracę.

Zobacz wideo

Reżyserka "Klanu" o Agnieszce Kotulance

Beata Kwapisz, druga reżyser i sekretarka planu serialu, była gościem w popularnym programie na Youtubie "Mistrzowie Drugiego Planu", w którym opowiedziała m.in. o tym, jak wyglądała praca z aktorką. Jak się okazuje, przez postępującą chorobę Kotulanki nie należała ona do najłatwiejszych.

-Agnieszka Kotulanka to była w ogóle osobna historia. Myśmy cały czas chcieli, żeby wróciła. Były pisane scenariusze, które później mieliśmy poprawiane przez jej problemy osobiste. […] Agnieszka była trudną taką osobą we współpracy i trudno jej było pomóc - powiedziała w rozmowie z Mikołajem Milcke.

Przyznała, że produkcji zależało na zatrzymaniu Kotulanki w serialu i wszystko wskazywało na to, że się to uda, a aktorka wróci na prostą.

- Ale szło już ku dobremu i gdyby nie zdarzyło się to, co się zdarzyło… Ale bardzo długo, to nie jest kwestia miesiąca, tylko znacznie dłużej myśmy się starali. Naprawdę ja mam w swoich papierach scenariusze takie: „Odcinek taki i taki – wersja bez Krystyny". Musieliśmy poprawiać. Myśmy naprawdę poprawiali bardzo dużo tych tekstów, które były pisane na Krystynę, a okazało się, że… Ona wróciła, zagrała tam w kilku odcinkach i później okazało się, że znowu nie może – wspominała Kwapisz.

Ostatecznie w 2013 roku produkcja zdecydowała się zakończyć współpracę z aktorką, która zmarła pięć lat później na wylew krwi do mózgu.

Więcej o: